США бачать нову військову співпрацю Китаю та Росії

Поділитися
США бачать нову військову співпрацю Китаю та Росії © aleromoving.com
Безпрецедентні навчання китайських і російських бомбардувальників змусили США і Канаду підняти винищувачі вздовж узбережжя Аляски.

Міністр оборони США Ллойд Остін  у четвер підтвердив, що російські та китайські бомбардувальники, які цього тижня підійшли на відстань 200 миль від узбережжя Аляски, вперше спільно пролетіли так близько до території США. Про це пише Politico

Інцидент змусив США та Канаду підняти в небо винищувачі F-35, F-16. та F-18, щоб стежити за бомбардувальниками.

“Перехоплення, про яке NORAD оголосило у середу ввечері, означало, що ми вперше бачимо, як ці дві країни літають разом. Я думаю, що найближча точка підходу була приблизно в 200 милях (трохи більше 320 км) від нашого узбережжя”, — сказав Остін журналістам у Пентагоні. 

Політ викликав занепокоєння у Вашингтоні та Оттаві щодо того, що Пекін і Москва знайшли новий спосіб співпраці так близько до Північної Америки.

Остін сказав, що бомбардувальники відстежувалися протягом більшої частини їхнього польоту, і це не було  сюрпризом для NORAD.

Хоча це не рідкість, коли російські літаки обходять повітряний простір США навколо Аляски, спільний політ свідчить про дедалі наполегливішу позицію Китаю та його розширення військових відносин з Росією. Політ стався за кілька годин до того, як президент Джо Байден мав виступити з промовою в Овальному кабінеті, щоб пояснити, чому він вибуває з президентських перегонів.

Москва та Пекін за останні роки поглибили військові відносини, особливо після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році. У серпні минулого року вони направили 11 військових кораблів до Алеутських островів, що призвело до розгортання у відповідь чотирьох американських есмінців з керованими ракетами і відстежування суден, які перебували в міжнародних водах.

У четвер речник міністерства оборони Китаю Чжан Сяоган заявив журналістам у Пекіні, що цей політ став восьмим «спільним повітряним стратегічним патрулюванням», яке здійснюють обидві країни з 2019 року, і навчання «не були спрямовані проти будь-якої третьої сторони, вони відповідають міжнародному праву і практикам та не пов’язані з поточною міжнародною та регіональною ситуацією».

Незважаючи на те, що Пекін наполягає на тому, що він не постачає Росії зброю, він збільшив експорт технологій подвійного призначення, зокрема мікрочіпів та інструменти для обробки, які мають як цивільне, так і військове застосування, тоді як Китай збільшив обсяг імпортованої ним російської нафти.

Під час саміту НАТО у Вашингтоні цього місяця  усі члени альянсу, підписали комюніке, в якому звинуватили Пекін у тому, що він діє як «вирішальний фактор, що сприяє війні Росії проти України», і вимагали припинити поставки «компонентів зброї» та інших технологій, які можна використовувати у виробництві зброї.

«Це стосунки, які турбують нас головним чином через те, що Китай надає підтримку незаконній і непотрібній війні Росії в Україні і ми бачили докази цього. Сподіваємося, що у майбутньому це припиниться, але побачимо, як розвиватиметься ситуація і ці відносини», — сказав Остін. 

Глава Пентагону виступив напередодні свого 11 візиту до Індо-Тихоокеанського регіону. Разом із Державним секретарем Ентоні  Блінкеном він вирушить до Японії для зустрічей з  колегами

Під час перебування в Токіо Остін також візьме участь у першій в історії тристоронній зустрічі керівників оборонних відомств США, Японії та Південної Кореї.

Потім Блінкен і Остін вирушать на Філіппіни. Філіппінський етап поїздки, ймовірно, викличе переполох у Пекіні, який вступив у зіткнення з філіппінським флотом на Другій мілині Томаса в Південно-Китайському морі.

В лютому сили самооборони Японії та військові США вперше назвали Китай гіпотетичним противником під час спільних командно-штабних навчань, на тлі зростання занепокоєння щодо можливого вторгнення Пекіна на Тайвань.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі