Пекін готовий працювати з Росією над розвитком нових рушійних сил співпраці та зміцненням дружби, заявив міністр закордонних справ Китаю Ван І на прес-конференції в кулуарах щорічного засідання парламенту. Про це повідомляє Reuters.
Китай і Росія оголосили про партнерство "без обмежень" у лютому 2022 року, коли глава Кремля Владімір Путін відвідав Пекін за кілька днів до того, як віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну.
З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Водночас Пекін не засудив вторгнення РФ, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.
Китай також неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з Росією. Однак Захід поставив під сумнів щирість зусиль Пекіна у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.
Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але зараз він спрямовує свою політику проти Києва. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.