США та Японія вперше назвали Китай гіпотетичним ворогом під час спільних навчань — Kyodo

Поділитися
США та Японія вперше назвали Китай гіпотетичним ворогом під час спільних навчань — Kyodo © Колаж ZN.UA
Раніше для позначення гіпотетичного противника використовувалася тимчасова назва. 

Сили самооборони Японії та військові США вперше назвали Китай гіпотетичним противником під час спільних командно-штабних навчань, на тлі зростання занепокоєння щодо можливого вторгнення Пекіна на Тайвань у майбутньому. Про це повідомляє Kyodo, посилаючись на джерела. 

Навчання з використанням комп'ютерного моделювання, які розпочалися 1 лютого і триватимуть до четверга, 8 лютого, моделюють надзвичайну ситуацію на Тайвані. Раніше для позначення ворога використовувалася тимчасова назва. Міністерство оборони Японії засекретило сценарій навчань відповідно до закону про державну таємницю.

Цей крок відображає підвищене відчуття терміновості, оскільки зростає занепокоєння, що Китай може напасти на Тайвань через кілька років на тлі посилення геополітичної напруженості.

Сполучені Штати та Японія мають кілька спільних оперативних планів, які передбачають надзвичайні ситуації, а проект щодо Тайваню був завершений наприкінці минулого року.

Результати нинішніх “віртуальних” навчань Keen Edge будуть відображені в остаточних планах, які хочуть скласти до кінця цього року, а військові, як очікується, проведуть навчання Keen Edge у реальних умовах приблизно в 2025 році для перевірки їх ефективності.

Раніше США та Японія використовували карти, які дещо відрізнялися від топографії реальних країн, щоб уникнути негативної реакції в разі витоку планів.

Вашингтон та Токіо почали проводити спільні навчання в 1986 році. Обидві країни проводять навчання Keen Edge та Keen Sword приблизно раз на два роки.

Начальник Об'єднаного штабу Міністерства оборони Японії генерал Йошіхіде Йошида, заявляв на прес-конференції 25 січня, що навчання "не передбачають конкретну країну або регіон".

Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс казав у лютому минулого року, що лідер Китаю Сі Цзіньпін наказав військовим своєї країни бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2027 року.

За оцінками Bloomberg, потенційна війна навколо Тайваню може коштувати стільки крові та грошей, що навіть ті, хто незадоволений статус-кво, мають підстави не ризикувати. Ціна питання становить близько десяти трильйонів доларів, що дорівнює приблизно 10% світового ВВП — це затьмарює удар від війни РФ проти України, пандемії коронавірусу та глобальної фінансової кризи.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі