Республіканці міркують над «планом Б» щодо допомоги Україні

Поділитися
Республіканці міркують над «планом Б» щодо допомоги Україні © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Йдеться про «від’єднання» пакету допомоги від питань прикордонної політики, який раніше «приєднали» на вимогу республіканців

Ключові сенатори-республіканці розглядають можливість підтримати пакет військової допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню (загальний пакет на 106 млрд доларів) без прив’язки до змін у прикордонній політиці, оскільки укоадення двопартійної угоди у Сенаті під питанням. Ймовірний кандидат у президента США від республіканців Дональд Трамп, спікер Палати представників Майк Джонсон та інші консерватори виступають проти угоди щодо кордону. Ситуація спонукає до розгляду «плану Б». Але і окремий пакет допомоги для України, ймовірно, також спровокує опозицію з боку радикальних республіканців.

«Було б добре змінити статус-кво на кордоні, але якщо для цього немає політичної підтримки, то я думаю, що ми повинні продовжити з рештою додаткового пакету», – заявив провідний республіканець сенатор Джон Корнин з Техас, повідомляє Bloomberg.

Демократи, які вже давно наполягають на прискоренні надання допомоги Україні, тепер хочуть укласти угоду про кордон. Дік Дурбін, другий за значущістю демократ у Сенаті, заявив журналістам, що основна увага приділяється укладенню угоди щодо кордону, і не йдеться про окрему угоду щодо України.

Двопартійна угода щодо міграції може допомогти Байдену в його передвиборчій кампанії. Згідно з опитуванням Bloomberg News/Morning Consult, 61% виборців, які вагаються, кажуть, що Байден несе відповідальність за сплеск мігрантів на кордоні, що набагато більше, ніж 38%, які говорять те ж саме про республіканців у Конгресі.

Другий за рейтингом лідер республіканців у Сенаті, Джон Тун з Південної Дакоти, заявив, що сенатори від Республіканської партії розглядають, як діяти в умовах опозиції угоді про кордон з боку республіканців у Палаті представників. За його словами, це, ймовірно, включатиме надання певної надзвичайної допомоги Україні, хоча це може бути не те, про що просив Байден.

«Я припускаю, що буде зроблена спроба щось винести звідси. Якими будуть окремі компоненти, ще належить з'ясувати», – сказав Тун.

Корнин сказав, що лідерам партій доведеться перевірити, чи є голоси за угоду про кордон, чи за те, щоб рухатися вперед без неї.

«Ми почали говорити: «Ні Україні без кордону», а тепер деякі з тих же людей кажуть: «Ну, мені не подобаються положення про кордон», але я не впевнений, що це означає, що вони будуть голосувати за Україну», – сказав Корнин.

Нагадаємо, минулого тижня Джонсон заявив, що двопартійна угода, укладена у Сенаті, буде «мертвою по прибуттю» до Палати представників. 31 січня він посилив свою критичну позицію, заявивши, що опис майбутньої угоди (яку він ще не бачив), вказує на те, що їй бракує «трансформаційних змін у політиці, необхідних для того, щоб фактично зупинити катастрофу на кордоні».

Плани щодо окремого голосування по Україні ускладнює погроза республіканця від штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін змістити Джонсона, якщо він поставить на голосування законопроект про фінансування України. 

Проте Джонсон 31 січня припустив, що пакет з національної безпеки, який об'єднує допомогу Україні з реформами прикордонної політики, найімовірніше, буде розділений.

Починаючи з листопада, тривають переговори між республіканцями та демократами у Конгресі, які досі не змогли дійти згоди. В останній тижні в укладення угоди почав втручатися Дональд Трамп – республіканці, що орієнтуються на нього, почали вимагати більш радикальних змін, ставлячи угоду під питання. Історія з Техасом лише поглиблює кризу та не сприяє досягненню компромісу у Конгресі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі