Китайські секретні відділки поліції: в США заарештовано двох організаторів

Поділитися
Китайські секретні відділки поліції: в США заарештовано двох організаторів © Ліга.net
Такі секретні відділки є в багатьох країнах світу.

Федеральна поліція США ФБР заарештувала двох підозрюваних агентів, які під прикриттям громадської організації брали участь у створенні незаконної «поліцейської дільниці» в Нью-Йорку від імені Китаю, повідомляє Reuters.

Як повідомило міністерство юстиції в понеділок, двох підозрюваних — 61-річного Лу Цзяньвана та 59-річного Чень Цзіньпіна — звинувачують у змові та роботі на уряд Китаю без інформування влади США, а також у перешкоджанні правосуддю. 

За словами прокурорів, у 2018 році Лу намагався переконати особу, яку Китай вважав утікачем, повернутися додому. У 2022 році він допоміг відкрити так звану поліцейську дільницю, і уряд Китаю попросив його знайти особу, яка живе в Каліфорнії і вважалася продемократичним активістом.

Прокурори заявили, що Лу і Чень зізналися ФБР, що вони видалили свої повідомлення з переписки з китайським урядовцем. 

Очікується, що вони постануть перед федеральним судом Брукліна пізніше в понеділок.

Офіс у районі Чайнатаун був закритий восени минулого року після розслідування ФБР.

Помічник генерального прокурора Метью Олсен з Міністерства юстиції заявив:

«Китайська Народна Республіка через свій репресивний апарат безпеки встановила таємну фізичну присутність у Нью-Йорку для спостереження та залякування дисидентів і тих, хто критикує уряд», — заявив помічник генерального прокурора Метью Олсен.

Також у понеділок прокуратура оприлюднила звинувачення проти 34 китайських чиновників у керуванні «фермою тролів» і переслідуванні дисидентів в Інтернеті, зокрема шляхом зриву їхніх зустрічей на технологічних платформах США.

Вони також додали вісьмох урядовців Китаю як відповідачів у справі, відкритій у 2020 році за звинуваченням колишнього керівника китайської компанії Zoom Video Communications  (ZM.O) у зриві відеозустрічей на честь протестів на площі Тяньаньмень 1989 року.

Усі посадовці, яких звинувачують, перебувають на волі.

За даними правозахисників,  Китай має понад сотню офісів по всьому світу , які використовуються як незаконні «поліцейські дільниці». У грудні організація Safeguard Defenders оголосила про виявлення 102 таких об’єктів у 53 країнах. Пекін неодноразово спростовував такі повідомлення. За даними Safeguard Defenders, в Італії існють одинадцять таких офісів, в Іспанії — дев’ять, у Франції — чотири, у Великій Британії та США по три.

Торік повідомлялось, що Вашингтон стурбований повідомленнями про нові порушення прав людини в Китаї, а також тим, що китайська влада обмежила свободу дій Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет під час її візиту в Китай.

Сполучені Штати запровадили санкції проти двох китайських високопосадовців, підозрюваних у «серйозних порушеннях прав людини». Йдеться про обмеження прав уйгурів та інших етнічних меншин в автономному районі Сіньцзян.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі