Головний дипломат США на Тайвані розповів, що робить Вашингтон для стримування загрози з боку Китаю

Поділитися
Головний дипломат США на Тайвані розповів, що робить Вашингтон для стримування загрози з боку Китаю © depositphotos/Diloka107
За його словами, Штати  не виключають можливості спільного виробництва зброї з островом.

США створюють мережу альянсів в Індо-Тихоокеанському регіоні для протидії загрозам з боку Китаю, заявив у середу, 4 серпня, головний американський дипломат на Тайвані Реймонд Грін, додавши, що острів — не єдина ціль Пекіна у прагненні змінити статус-кво, повідомляє Reuters.

Штати є найважливішим партнером Тайваню і постачальником зброї, попри відсутність офіційних зв'язків з островом, нагадав Грін, якого в липні призначили директором Американського інституту на Тайвані. Раніше він був заступником голови місії в посольстві США в Токіо.

“США будують мережу альянсів в Індо-Тихоокеанському регіоні для посилення нашого потенціалу стримування”, - зазначив дипломат, додавши, що Тайвань не єдина мішень китайських зусиль, спрямованих на “використання залякування і примусу для зміни статус-кво”. 

За його словами, дедалі більше країн об'єднують зусилля для збереження міжнародної системи, заснованої на правилах.

Грін пояснив, що такі зусилля, разом з інвестиціями Тайваню в оборону і військовими реформами, спрямовані на запобігання війні, а не на підготовку до неї.

“Збереження стратегічного балансу в Тайванській протоці та в ширшому Індо-Тихоокеанському регіоні сприятиме мирному діалогу для вирішення суперечок між двома сторонами”, - сказав дипломат.

Спільне виробництво зброї?

Грін також заявив, що Штати не виключають можливості спільного виробництва зброї з Тайванем. За його словами, оборонні потреби острова є одним із ключових пріоритетів для поставок американської зброї.

“США зараз працюють з низкою партнерів, розглядаючи можливості розширення нашого спільного виробництва військової продукції, і я не виключаю, що Тайвань стане одним з таких партнерів у майбутньому”, - додав Грін, не уточнюючи деталей.

За його словами, Сполучені Штати також працюють із Тайванем над посиленням реагування на надзвичайні ситуації — це ще один важливий момент для уряду острова, який передбачає, зокрема, посилення стійкості у сфері комунікацій, кібербезпеки й енергопостачання.

Останніми роками Китай посилив військовий і політичний тиск, щоб змусити Тайвань прийняти контроль Пекіна. Крім того, Китай ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для взяття острова під свій контроль, в той час як уряд Тайбея пообіцяв чинити опір. Пекін також втягнутий у суперечки з кількома країнами щодо контролю над великими частинами Південно-Китайського та Східно-Китайського морів.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі