Новообраний спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що готовий до переговорів щодо запиту на фінансування від адміністрації президента Джо Байдена для військових потреб України, повідомляє Bloomberg із посиланням на слова спікера. Раніше Джонсон скептично ставився до цього, як і колишній президент Дональд Трамп, який підтримав його та закликав прибічників голосувати за Джонсона.
Обрання Джонсона 25 жовтня стало кульмінацією історичної боротьби між фракціями Республіканської партії, яка третього жовтня скинула спікера Кевіна МакКарті та зірвала вибори трьох потенційних наступників. Політична боротьба не дозволяла Палаті представників ухвалити рішення про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю та Україні, а також про фінансування для запобігання закриття уряду США в листопаді.
Раніше Джонсон виступав палким прихильником скорочення витрат. Він голосував проти короткострокового фінансування, щоб запобігти закриттю уряду у жовтні. Це був законопроект, через який усунули попереднього спікера Кевіна МакКарті. Тепер Джонсон опиниться в аналогічній ситуації.
Однак цього тижня в листі до законодавців від Республіканської партії він підтримав тимчасовий план витрат, який дозволить уряду працювати і в наступному році, після закінчення терміну 17 листопада, щоб дати час для переговорів.
Нагадаємо, за даними групи «Республіканці за Україну», Джонсон має антиукраїнську позицію, оскільки він голосував позитивно для України лише за один з шести ключових законодавчих акта та робив антиукраїнські заяви. Він отримав оцінку від групи «Very poor» .
Раніше президент США Байден оприлюднив пропозицію про виділення 106 мільярдів доларів фінансування для допомоги Україні та Ізраїлю. Вона включає в себе цілий рік фінансування України або 61,4 мільярда доларів, з яких 45 мільярдів доларів підуть на військові потреби.
У повідомленні Білого дому, яке значною мірою було адресоване американським конгресменам та противникам надання допомоги Україні, зазначається, що новий пакет фінансування передбачає інвестування понад 50 мільярдів доларів в американську оборонно-промислову базу через фінансування поповнення та інші форми допомоги у сфері безпеки.