Дискусія щодо України між Байденом та конгресменами була «інтенсивною» та «чесною» – Шумер

Поділитися
Дискусія щодо України між Байденом та конгресменами була «інтенсивною» та «чесною» – Шумер Чак Шумер © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Присутні на зустрічі пояснювали спікеру Майку Джонсону наскільки важливо для США винести законопроєкт на голосування

27 лютого лідери демократів у Конгресі Чак Шумер (Сенат) і Гакім Джеффріс (Палата представників) охарактеризували зустріч президента США Джо Байдена з лідерами Конгресу як «інтенсивну» – на тлі напруженості щодо допомоги Україні. Виступаючи перед журналістами біля Білого дому, Шумер назвав дискусію щодо України «однією з найбільш інтенсивних», які він проводив в Овальному кабінеті.

Відповідаючи на запитання, що змусило його так охарактеризувати зустріч, Шумер сказав, що це «терміновість підтримки України і наслідки для американського народу, для сили Америки, якщо ми нічого не зробимо і не зробимо найближчим часом», повідомляє The HILL. 

Джеффріс, у свою чергу, сказав, що переговори були «інтенсивними» і «чесними», і що «в кінцевому підсумку це була продуктивна зустріч».

У зустрічі із Байденом, окрім демократів Шумера та Джеффріса брали участь республіканці – спікер Палати представників Майк Джонсон та лідер сенатської меншості Мітч МакКоннелл. Вони обговорювали, серед іншого, питання державного фінансування напередодні закриття уряду, що насувається (шатдауну), а також допомогу Україні у війні з Росією.

«Я був зміцнений ... силою [президента України Володимира] Зеленського, українського народу та українських солдатів, але вражений тим, що тут вони борються без зброї проти жорстокого диктатора, який зробить все, щоб убити їх. І напруженість в тій кімнаті була для мене несподіваною», – сказав Шумер після зустрічі в Білому домі.

Виступаючи перед журналістами на Капітолійському пагорбі, Шумер сказав, що зустріч щодо України «була інтенсивною, тому що всі в цій кімнаті говорили спікеру Джонсону, наскільки це життєво важливо». Шумер сказав, що повторив попередження Зеленського про те, що «якщо вони не отримають допомогу швидко, то Україна може пасти».

Нагадаємо, спікер Джонсон після зустрічі із Баденом був налаштований оптимістично щодо здатності Конгресу не допустити закриття уряду. 

Ще 13 лютого Сенат схвалив пакет допомоги на суму 95 мільярдів доларів, який включає приблизно 60 мільярдів доларів допомоги Україні. Але спікер Джонсон, який має незначну республіканську більшість у Палаті представників, критично поставився до законопроекту під тиском колишнього президента Дональда Трампа – не став розглядати його й оголосив двотижневі канікули в своїй палаті (до 28 лютого). 

Гостра передвиборча боротьба в США та штучне перегрівання республіканцями міграційної теми призвели до кризи в Палаті представників. А з нею − і до фактичного блокування американської допомоги Україні. Чи є надія її розблокувати? Чи, може, варто згадати про ленд-ліз? Які ще існують варіанти підтримки Сполученими Штатами нашої країни у війні? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними − вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі