Блінкен і принц Саудівської Аравії провели «відверті» переговори — Reuters

Поділитися
Блінкен і принц Саудівської Аравії провели «відверті» переговори — Reuters © Офіс президента
Зустріч охопила багато тем.

Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрівся з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом у середу, 7 червня, і обговорив широке коло двосторонніх питань у «відкритій, відвертій» розмові. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на слова американського чиновника.

Блінкен прибув до Саудівської Аравії пізно ввечері у вівторок, 6 червня, з довгоочікуваним візитом на тлі погіршення відносин через поглиблення розбіжностей з усіх питань - від політики щодо Ірану до питань регіональної безпеки, цін на нафту і прав людини.

Вашингтон також сподівається на подальші переговори про нормалізацію відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем, одночасно протидіючи розширенню китайського і російського впливу в регіоні.

За словами американського чиновника, зустріч Блінкена і фактичного правителя королівства тривала годину та сорок хвилин і охопила багато тем, включаючи Ізраїль, конфлікт в Ємені, заворушення в Судані, а також права людини.

«Ми досягли значного зближення щодо потенційних ініціатив, де поділяємо спільні інтереси, але також визнали, де у нас є розбіжності», - сказав американський чиновник.

Очікувалося, що значна частина дискусії буде присвячена можливій нормалізації відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем, хоча офіційні особи не розраховують на ймовірність будь-якого негайного або значного прогресу в цьому питанні.

«Вони обговорили потенціал для нормалізації відносин з Ізраїлем і домовилися про продовження діалогу з цього питання», - сказав американський чиновник, не надавши деталей.

Об'єднані Арабські Емірати та Бахрейн встановили відносини з Ізраїлем у 2020 році за попередньої адміністрації США Дональда Трампа.

Ер-Ріяд не пішов за цим прикладом, заявивши, що спочатку слід вирішити питання палестинської державності. У квітні Саудівська Аравія відновила зв'язки з Іраном, регіональним конкурентом і заклятим ворогом Ізраїлю.

Розвиток цивільної ядерної програми є однією з умов Ер-Ріяда для нормалізації відносин з Ізраїлем, повідомило джерело, знайоме з переговорами. Офіційні особи Саудівської Аравії чи США публічно не підтвердили це.

За кілька годин до рейсу до Саудівської Аравії, виступаючи у Вашингтоні, Блінкен заявив, що Сполучені Штати мають реальний інтерес у сфері національної безпеки, виступаючи за нормалізацію саудівсько-ізраїльських відносин, але застеріг щодо часових рамок.

«У нас немає ілюзій, що це можна зробити швидко або легко», - сказав Блінкен.

Мухаммед бін Салман і Блінкен також обговорили Ємен і потенційні шляхи вирішення проблем, що залишилися, при цьому Блінкен подякував принцу за роль королівства у підтримці припинення вогню в Судані і допомогу в евакуації американських громадян.

За словами американського чиновника, Блінкен також порушив питання прав людини, як на загальному рівні, так і стосовно конкретних випадків, хоча і не сказав, про які саме випадки йдеться.

Королівство вкладає сотні мільярдів доларів у трансформацію та відкриття своєї економіки, щоб зменшити залежність від сирої нафти. Реформи супроводжуються низкою арештів критиків Мухаммеда бін Салмана, а також бізнесменів, священнослужителів і правозахисників.

У березні, влада Саудівської Аравії звільнила громадянина США, ув'язненого на 19 років за критику уряду в Твіттері, але йому досі заборонено подорожувати.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія та Іран домовилися відновити дипломатичні відносини в межах угоди за посередництва Китаю.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі