Радник Байдена з питань нацбезпеки поїде до Саудівської Аравії

Поділитися
Радник Байдена з питань нацбезпеки поїде до Саудівської Аравії © Flickr/White House
До Саудівської Аравії також вирушать представники Індії та ОАЕ.

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що відвідає Саудівську Аравію для переговорів з саудівськими лідерами, оскільки Сполучені Штати прагнуть зміцнити відносини з Ер-Ріядом. Про це повідомляє Reuters.

Салліван також наголосив, що США «вживатимуть необхідних заходів, аби гарантувати, що Іран не отримає ядерну зброю».

Салліван у суботу, 6 травня, вирушить до Саудівської Аравії. Як очікується, він зустрінеться зі спадкоємним принцом Мухаммедом бін Салманом.

Скорочення видобутку нафти в межах ОПЕК+ і розбіжності між США та Саудівською Аравією через смерть журналіста Washington Post Джамаля Хашоггі в 2018 році завдали шкоди двостороннім відносинам.

Салліван повідомив, що до Саудівської Аравії також поїдуть представники Індії та Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб обговорити нові сфери співпраці між Нью-Делі та країнами Перської затоки, а також Сполученими Штатами та рештою регіону.

Адміністрація колишнього президента Дональда Трампа виступила посередником у низці угод про нормалізацію відносин між союзниками США в Перській затоці та Ізраїлем. Салліван сказав, що Сполучені Штати наполегливо працюють над нормалізацією відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією.

«Врешті-решт, досягнення повної нормалізації є задекларованим інтересом національної безпеки Сполучених Штатів. Ми чітко заявили про це», - сказав він.

Салліван додав, що США все ще шукають дипломатичне рішення щодо ядерної програми Ірану, і висловив жаль з приводу рішення Трампа у 2018 році вийти з іранської ядерної угоди.

«Так, ми вживатимемо необхідних заходів, щоб гарантувати, що Іран не отримає ядерну зброю. Зрештою, це фундаментальне завдання - Іран не може мати ядерну зброю. Сьогодні у нього її немає і бути не може», - сказав він.

Салліван повідомив, що Вашингтон працює з союзниками, в тому числі з Ізраїлем, щоб стримати Іран від розробки зброї.

«Ми продовжуватимемо надсилати чіткий сигнал про ціну і наслідки, якщо Іран зайде занадто далеко», - сказав він, додавши, що США водночас продовжують шукати можливість дипломатичного врегулювання, яке допоможе зупинити іранську ядерну програму.

Салліван применшив напруженість у відносинах США з Ізраїлем, що виникла після того, як Беньямін Нетаньяху знову став прем'єр-міністром Ізраїлю наприкінці минулого року. Радник президента США сказав, що нещодавно провів відеоконференцію зі своїм ізраїльським колегою, і Нетаньяху також взяв у ній участь.

Салліван, однак, не уточнив, коли Байден запросить ізраїльського лідера відвідати Вашингтон.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія та Іран домовилися відновити дипломатичні відносини в межах угоди за посередництва Китаю.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі