Білий дім не давав сигналу рятувати спікера Джонсона від «перевороту» – Джеффріс

Поділитися
Білий дім не давав сигналу рятувати спікера Джонсона від «перевороту» – Джеффріс © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Демократи очікують, коли Джонсон проведе законопроєкти про допомогу Україні та Ізраїлю через Палату представників

Лідер демократичної меншості в Палаті представників Конгресу США Гакім Джеффріс заявив, що Білий дім не консультував його щодо того, чи варто рятувати спікера Майка Джонсона від «консервативного перевороту» – якщо такий станеться. Раніше щонайменше троє республіканців заявили про бажання відправити спікера у відставку через те, що він виносить на голосування питання допомоги Україні проти якого вони виступають.

19 квітня Джеффріс заявив, що президент Джо Байден не висловився з цього питання. На запитання, чи означає це, що Білий дім залишає рішення повністю на розсуд демократів у Палаті представників, Джеффріс відповів без вагань.

«Саме так. І так було і в жовтні минулого року», – сказав він, нагадавши про голосування за відставку колишнього спікера-республіканця Кевіна МакКарті, яку ініціювали його ж однопартійці та яку підтримав кожен демократ, що брав участь у голосуванні, повідомляє The Hill.

До Джонсона демократи демонструють інший підхід. Після того, як спікеру погрожували консервативні республіканці, деякі демократи заявили, що проголосують за збереження його на посаді, якщо хтось з республіканців винесе на голосування резолюцію про його відставку. 

Деякі демократи вже офіційно заявили, що вони допоможуть зберегти Джонсона при владі. Їхньою умовою є те, що Джонсон має провести через Палату представників пакет іноземної допомоги – включаючи мільярди доларів для України, Ізраїлю, Тайваню і гуманітарну допомогу Газі.

Конгресвумен Марджорі Тейлор Грін вже внесла пропозицію про резолюцію щодо звільнення спікера Джонсона, яку підтримали ще два республіканці – Томас Массі та Пол Госар. Але Грін не повідомила, коли вона має намір поставити резолюцію на голосування.

Її рішення ускладнюється тим, що колишній президент Дональд Трамп, на якого орієнтуються радикальні республіканці, нещодавно схвалив роботу Джонсона на посаді спікера, заявивши, що він «робить дуже хорошу роботу». 

Нагадаємо, що деякі республіканці пропонували Джонсону внести до пакету законопроєктів правку, яка б увімкнула «захист від дурня» – щоб підвищити поріг, необхідний для запуску процедури відставки спікера, адже зараз для цього достатньо бажання одного конгресмена. Але Джонсон відкинув цю ідею. 

19 квітня у Палаті представників відбулося ключове голосування (316 голосами проти 94), яке відкриває шлях до дебатів та остаточного голосування за пакет іноземної допомоги, включно з військовою підтримкою України на 60 млрд грн. Фінальне голосування відбудеться 20 квітня, після чого законопроєкти мають бути схвалені Сенатом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі