19 квітня Палата представників просунулася у питанні ухвалення законодавства про надання допомоги Україні та іншим союзникам США за кордоном, подолавши ключову процедурну перешкоду. Ініціативу спікера Майка Джонсона підтримали законодавці-демократи, що є рідкісним кроком з боку їхньої партії.
«Палата схвалила розгляд питання про іноземну допомогу 316 голосами проти 94, відкривши дебати щодо чотирьох законопроектів, які об'єднують військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню з гуманітарною допомогою Газі та іншим зонам глобальної війни. Успішне голосування відкриває шлях до остаточного ухвалення всіх чотирьох законопроектів, які мають бути винесені на окреме голосування в суботу [20 квітня] в другій половині дня», – зазначає The Hill.
Видання вважає, що двопартійне голосування призведе до того, що Джонсон ще більше посвариться з радикальною частиною Республіканської партії, яка різко критикує допомогу Україні.
Підтримка демократів була надзвичайною: члени партії меншості рідко допомагають лідерам більшості ухвалювати процедурні правила. П'ятничне двопартійне голосування за пакет зовнішньої допомоги – і рішення Джонсона ризикнути своєю посадою, щоб винести його на голосування – є відображенням нагальності, яку відчувають лідери обох партій, оскільки в Україні закінчуються запаси зброї, а Ізраїль перебуває під обстрілом з боку Ірану, зазначає The Hill.
Нагадаємо, директор ЦРУ Вільям Бернс 18 квітня попередив конгресменів, що якщо США не нададуть більше військової підтримки, Україна може програти війну проти Росії до кінця 2024 року.
Колишній президент Дональд Трамп не став виступати проти законопроєктів, запропонованих Джонсоном. Він накинувся з критикою на європейських союзників з питанням, чому США роблять для України більше, ніж Європа.