Президент США Джо Байден звинуватив прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в тому, що його адміністрація "завдає шкоди Ізраїлю" через ставлення до палестинців, але додав, що Штати не встановлюватимуть "червону лінію", яка б обмежувала дії проти ХАМАС. Про це повідомляє FT.
Президент США також сказав в інтерв'ю MSNBC, що він не буде "відмовлятися" від можливості припинення вогню під час Рамадану. За його словами, директор ЦРУ Вільям Бернс все ще перебуває в регіоні.
Байден заявив, що Нетаньягу має "право захищати Ізраїль і продовжувати переслідувати ХАМАС”.
“Але він (Нетаньягу — ред.) повинен приділяти більше уваги невинним жертвам", - додав лідер США.
"На мою думку, він більше шкодить Ізраїлю, ніж допомагає йому", - сказав Байден, маючи на увазі ставлення Ізраїлю до палестинців, повторивши, що він хоче "бачити припинення вогню".
“Захист Ізраїлю все ще має вирішальне значення”, - зазначив президент США, додавши, що немає “червоної лінії”, згідно з якою США б припинили постачання боєприпасів для “Залізного купола”.
Однак президент США припустив, що заплановане вторгнення в Рафах на півдні анклаву ще більше загострить відносини між Вашингтоном та Ізраїлем.
Він також додав, що не можна допустити загибелі ще 30 тисяч палестинців внаслідок боротьби з ХАМАС і повторив свій заклик до припинення вогню.
Ставлення Ізраїлю до палестинських біженців стало джерелом напруги між президентом США і Нетаньягу. Це також призвело до критики на адресу адміністрації Байдена, в тому числі з боку деяких виборців-демократів.
Байден сказав, що він не "звинувачує виборців у тому, що вони засмучені".
"Ось чому я роблю все можливе, щоб спробувати зупинити це", - наголосив він.
Президент США також повторив умови, на яких може відбутися угода про припинення вогню, заявивши, що він хоче бачити "великий обмін полоненими протягом шести тижнів", і що "нічого не повинно відбуватися під час Рамадану".
Бойові дії в Секторі Гази призвели до гуманітарної кризи в анклаві та спровокували зростання напруженості у відносинах Ізраїлю з США та Європою. Цього тижня Байден повідомив, що США побудують тимчасовий порт на узбережжі анклаву для надання гуманітарної допомоги.