США здійснили перше повітряне десантування гуманітарної допомоги в Газу

Поділитися
США здійснили перше повітряне десантування гуманітарної допомоги в Газу © EPA-EFE/MOHAMMED SABER
38 тисяч пайків скинули уздовж середземноморського узбережжя Гази.

Американські військові в суботу здійснили перше повітряне десантування гуманітарної допомоги в Газу, пише Reuters.

Інші країни, включаючи Йорданію і Францію, вже доправили гуманітарну допомогу в Газу, де, за даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, чверть населення - 576 тисяч осіб - перебувають за крок від голоду.

Американський десант використовував транспортний літак С-130, який скинув понад 38 тисяч пайків уздовж середземноморського узбережжя Гази. В операції також брали участь йорданські сили.

«Ми проводимо планування потенційних подальших місій з доставки допомоги з повітря»,— йдеться в заяві.

Представник адміністрації президента США на умовах анонімності заявив, що скидання не було узгоджене з жодною групою на місцях в Газі, однак американські чиновники бачили, як цивільні особи підходили до допомоги і розподіляли її між собою.

«Ми стежили за місцем, де була скинута допомога», — сказав він.

Інше офіційне джерело повідомило, що скидання відбулося над південно-західною частиною Гази і містом Мавасі.

У п'ятницю Білий дім заявив, що такі акції продовжуватимуться, і що Ізраїль підтримує цей захід.

За словами американського чиновника, адміністрація Байдена також розглядає можливість доставки допомоги морським шляхом з Кіпру. США вже кілька місяців закликають Ізраїль дозволити більше допомоги в Газу. Однак він не погоджується на це.

Деякі експерти вважають, що подібні недешеві і неефективні повітряні скидання свідчать про обмежений вплив Вашингтона на Ізраїль, який продовжує війну з ХАМАСом. Вашингтон озброює Ізраїль і вважає його одним зі своїх найближчих союзників у регіоні.

Інший американський чиновник сказав, що розподіл допомоги в Газі є серйозною проблемою, оскільки беззаконня посилилося, а злочинні угруповання забирають допомогу і перепродують її.

«Є спосіб вирішити цю проблему. І цей спосіб полягає в тому, щоб наповнити ринок. Залучити допомогу з усіх можливих джерел — з повітря, моря, суші. Намір президента полягає саме в цьому», — сказав він.

До конфлікту в Сектор Гази щодня надходило 500 вантажівок з товарами.

Агентство ООН у справах палестинських біженців UNRWA повідомило в п'ятницю, що упродовж лютого в Газу щодня в'їжджали в середньому 97 вантажівок, а у січні — 150.

Поставки через контрольно-пропускний пункт Рафах між Єгиптом і Газою майже припинилися. Хоча вантажівки іноді проїжджали через ізраїльський контрольно-пропускний пункт Керем-Шалом, їх блокували  ізраїльські протестувальники. За даними UNRWA, контрольно-пропускний пункт був взагалі закритий з 8 по 10 лютого і з 15 по 17 лютого.

Люди в Газі змушені їсти корм для тварин, щоб вижити, а медики кажуть, що діти помирають від недоїдання і зневоднення. ООН заявила, що стикається з «непереборними перешкодами» у передачі допомоги.

Міністерство охорони здоров'я Гази заявило, що в четвер ізраїльські сили вбили понад 100 осіб, які намагалися дістатися до конвою з гуманітарною допомогою поблизу міста. Ізраїль звинуватив у більшості смертей натовп, який обступив вантажівки з гуманітарною допомогою, заявивши, що жертви були затоптані. Ізраїльський чиновник також заявив, що пізніше війська «в рамках обмеженої відповіді» відкрили вогонь по натовпу, який, на їхню думку, становив загрозу.

Ізраїль заявляє, що прагне поліпшити гуманітарну ситуацію в Газі, і звинувачує бойовиків ХАМАС у тому, що вони наражають на небезпеку палестинське цивільне населення, використовуючи його в якості живого щита.

21 лютого Велика Британія та Йорданія так само з літаків скинули  чотири тонни допомоги, зокрема медикаменти, паливо і продукти харчування, для лікарні Таль Аль-Хава на півночі Гази.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі