Байден виступив у Конгресі з промовою “Про стан справ у країні”: ключові тези

Поділитися
Байден виступив у Конгресі з промовою “Про стан справ у країні”: ключові тези © EPA/ MICHAEL REYNOLDS
Лідер США, зокрема, згадав про підтримку України та розкритикував Трампа. 

Президент США Джо Байден виступив у Конгресі з промовою "Про стан справ у державі". Байден позиціонував себе оплотом проти зростання хвилі загроз для демократії, поклавши відповідальність за цю небезпеку на свого попередника Дональда Трампа. Ось деякі ключові тези промови американського лідера. 

Підтримка України 

Байден заявив, що США відстоювали демократичні принципи у Другій світовій війні та під час холодної війни. Він намагався тиснути на республіканців, які блокують схвалення допомоги Україні, Ізраїлю та іншим американським союзником.

"Історія буквально спостерігає за нами. Якщо Сполучені Штати підуть – це поставить Україну під загрозу. Європа під загрозою. Вільний світ під загрозою – заохочуючи інших робити те, що вони хочуть, щоб нам зашкодити”, - сказав Байден.

Він додав, що Україна може зупинити агресію РФ, але для цього потрібно надавати Києву військову допомогу.

Президент США наголосив, що Путін не зупиниться в Україні.

“Але Україна може зупинити Путіна, якщо ми підтримаємо її та надамо їй зброю, необхідну для самозахисту. Це все, що просить Україна. Вони не просять американських солдатів”, - сказав Байден, додавши, що американські військові не воюють в Україні і він буде дотримуватися такої політики, повідомляє “Голос Америки”.

"Але тепер допомогу Україні блокують ті, хто хоче, аби ми відмовилися від нашого лідерства у світі", - сказав він, натякаючи на республіканців у Палаті представників.

Лідер США також привітав офіційне приєднання Швеції до НАТО, яке ще більше згуртувало Альянс. 

Байден заявив, що його послання главі Кремля просте: "Ми не підемо”.

Критика на адресу Трампа та республіканців

Під час виступу Байден неодноразово проводив прямі порівняння з Трампом, безпосередньо не називаючи його на ім'я. Президент-демократ звинуватив республіканця Трампа у приховуванні правди про штурм Капітолію 6 січня 2021 року, “поклонінні” президенту Росії Владіміру Путіну і зриві законопроєкту про посилення безпеки на кордоні США з Мексикою, повідомляє Reuters.

Байден розкритикував Трампа за його коментарі, в яких республіканець заохочував Путіна вторгнутися в інші країни НАТО, якщо вони не будуть витрачати більше коштів на оборону.

"Тепер мій попередник, колишній президент-республіканець, каже Путіну, цитую: "Роби, що хочеш". Я вважаю, що це обурливо, небезпечно і неприйнятно”, - наголосив лідер США.

Крім того, Байден протиставив себе Трампу в питаннях прав на аборти та економіки, а також озвучив критику на адресу республіканських законодавців у Конгресі. Він, зокрема, дорікнув республіканцям за те, що вони блокують посилення безпеки на кордоні.

Також лідер США звинуватив Трампа в "хаосі" навколо питання права на аборт і закликав законодавців прийняти відповідне федеральне законодавство.

Демократи вважають, що боротьба за право на аборт і охорону здоров'я жінок має вирішальне значення для переконання виборців у тому, що Трамп переслідує екстремістські цілі.

Він також назвав 77-річного Трампа загрозою для демократії.

"Ненависть, гнів, помста, відплата - одні з найдавніших ідей. Але ви не можете керувати Америкою за допомогою стародавніх ідей, які лише відкидають нас назад", - сказав він.

Тим часом Трамп надсилав постійний потік повідомлень з критикою на адресу Байдена на своїй платформі Truth Social. 

Війна між Ізраїлем і ХАМАС

Байден визнав "нестерпні" руйнування у Секторі Гази й оголосив про плани США побудувати новий порт на березі анклаву, який полегшить доставку гуманітарної допомоги.

Хоча президент США не відмовився від непохитної підтримки Ізраїлю, яку він забезпечив після нападу ХАМАС 7 жовтня минулого року, ця пропозиція стала оливковою гілкою для прогресивних виборців, які вважають, що Білий дім не зайшов достатньо далеко, щоб стримати руйнування в Газі.

Китай

Байден заявив, що його адміністрація досягла більшого у відносинах з Китаєм, ніж коли при владі був Трамп. Серед досягнень своєї адміністрації Байден назвав зниження дефіциту торгового балансу з Китаєм до найнижчого рівня за останні десять років, відстоювання стабільності в Тайванській протоці та обмеження використання Пекіном передових американських технологій, повідомляє Kyodo.

Президент США також стверджував, що пожвавив зв'язки з союзниками і партнерами Штатів в Індо-Тихоокеанському регіоні, посилаючись на Австралію, Індію, Японію, Південну Корею й тихоокеанські острівні країни.

"Відверто кажучи, попри всі його жорсткі заяви щодо Китаю, моєму попереднику ніколи не спадало на думку робити щось подібне", - наголосив Байден.

“Я хочу конкуренції з Китаєм, а не конфлікту. Ми маємо більше шансів перемогти у конфлікті 21-го століття проти Китаю, ніж будь-хто інший, якщо вже на те пішло", - додав він.

Економіка

Президент США заявив, що американська економіка відновлюється швидкими темпами, а пандемія коронавірусу не контролює життя громадян завдяки вакцинації.

“Мені дісталася економіка, яка була на межі краху. Тепер наша економіка викликає заздрість у всьому світі! 15 мільйонів нових робочих місць було створено лише за три роки – це рекорд”, – сказав він, додавши, що рівень безробіття у США зараз найнижчий за останні 50 років.

Лідер США також заявив, що сьогодні більше людей у США мають медичну страховку, ніж будь-коли, а расовий розрив у багатстві - мінімальний за останні 20 років.

“Зарплати продовжують зростати, а інфляція продовжує знижуватися”, -  додав президент США.

За його словами, інфляція в країні знизилася з 9% до 3%  — і це найнижчий рівень у світі.

Раніше повідомлялося, що ні перша леді України Олена Зеленська, ні дружина вбитого російського опозиціонера Юлія Навальна не приїхали на звернення президента США Джо Байдена. Спікер Білого дому Джон Кірбі наголосив, що Штати поважають такі рішення. Представниця Зеленської Тетяна Гайдученко пояснила, що причиною відмови є щільний графік.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі