Співробітники UNRWA робили зізнання у співпраці з ХАМАС під примусом з боку Ізраїлю

Поділитися
Співробітники UNRWA робили зізнання у співпраці з ХАМАС під примусом з боку Ізраїлю © Getty Images
Свідчення людей зібрано у звіті Агентства ООН у справах палестинських біженців.

Ізраїль змушував деяких співробітників UNRWA неправдиво визнати зв'язки з ХАМАС, йдеться у заяві Агентства ООН у справах палестинських біженців.

Як пише Reuters, деякі співробітники, звільнені з ізраїльського ув'язнення в Газі, повідомили, що ізраїльська влада чинила на них тиск, змушуючи неправдиво заявити, що агентство має зв'язки з ХАМАС і що його співробітники брали участь в атаках 7 жовтня.

Ці твердження містяться у датованому лютим 2024 року звіті Близькосхідного агентства ООН для допомоги біженцям і організації робіт (UNRWA). У ньому  детально викладені твердження про жорстоке поводження в ізраїльських тюрмах, зроблені невстановленими палестинцями, в тому числі кількома працівниками UNRWA.

Директорка зі зв'язків з громадськістю агентства Джульєтта Тума заявила, що вони планують передати інформацію, викладену в 11-сторінковому неопублікованому звіті, установам всередині та поза межами ООН, які спеціалізуються на документуванні потенційних порушень прав людини.

«Коли війна закінчиться, необхідно провести серію розслідувань, щоб з'ясувати всі порушення прав людини», — сказала вона.

У документі йдеться про те, що кілька палестинських співробітників UNRWA були затримані ізраїльською армією, і додається, що жорстоке поводження і знущання, яких вони зазнали, включали жорстокі фізичні побої, катування водою і погрози заподіяти шкоду членам сім'ї.

«Співробітники Агентства піддавалися погрозам і примусу з боку ізраїльської влади, перебуваючи під вартою, їх під тиском змушували робити неправдиві заяви проти Агентства, в тому числі про те, що воно пов'язане з ХАМАС і що співробітники UNRWA брали участь у звірствах 7 жовтня 2023 року», — йдеться у доповіді.

UNRWA відхилило запит Reuters на отримання стенограм інтерв'ю, що містять звинувачення у примусі до неправдивих зізнань.

UNRWA, яке надає допомогу і основні послуги палестинським біженцям, опинилося в центрі скандалу через оголошені в січні звинувачення Ізраїлю, що 12 із 13 тисяч його співробітників в Газі брали участь в атаці ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

Звинувачення Ізраїлю змусили 16 країн, включно зі Сполученими Штатами, призупинити фінансування агентства на суму 450 мільйонів доларів, що призвело до кризи в його діяльності. UNRWA звільнило деяких співробітників, заявивши, що це було зроблено з метою захисту здатності агентства надавати гуманітарну допомогу. Було розпочато незалежне внутрішнє розслідування ООН.

Reuters не змогло самостійно підтвердити повідомлення про примус співробітників UNRWA і жорстоке поводження з ув'язненими, хоча вони збігаються з описами палестинців, звільнених з-під варти в грудні, лютому і березні, про які повідомляли Reuters та інші ЗМІ.

На прохання Reuters прокоментувати низку звинувачень, викладених у звіті, ізраїльський військовий речник не відповів конкретно на твердження про примус співробітників UNRWA, однак заявив, що Армія оборони Ізраїлю діє відповідно до ізраїльського та міжнародного права для захисту прав затриманих.

Він додав що конкретні скарги на неналежну поведінку передаються на розгляд відповідним органам влади, і за кожним фактом смерті затриманого військовою поліцією проводиться розслідування. Речник заявив, що звільнені ув'язнені перебувають під контролем ХАМАС і можуть бути змушені доносити на Ізраїль або піддаватися ризику «заподіяння шкоди».

У свою чергу, Джульєтта  Тума, коментуючи документ, сказала, що звіт ґрунтується на «свідченнях з перших рук, які нам надали люди. У деяких випадках, очевидно, був певний фізичний вплив на тіла людей. А також психологічний вплив. Це також було задокументовано».

UNRWA надає освітні, медичні та гуманітарні послуги близько 5,7 мільйонам зареєстрованих палестинських біженців по всьому Близькому Сходу. США на сьогоднішній день є найбільшим донором його річного бюджету, який складає 1,4 мільярда доларів.

Ізраїльська армія висунула нові звинувачення на адресу БАПОР 4 березня, заявивши, що в організації працює понад 450 «військових оперативників» з ХАМАС та інших збройних угруповань, і що Ізраїль поділився цими розвідданими з ООН.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі