Байден і Шольц під час зустрічі обговорять війну РФ проти України та занепокоєння щодо Китаю  

Поділитися
Байден і Шольц під час зустрічі обговорять війну РФ проти України та занепокоєння щодо Китаю   © По материалам из открытых источников
Лідери зустрінуться в Білому домі.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у п'ятницю, 3 березня, проведе у Вашингтоні конфіденційні переговори з президентом США Джо Байденом про війну РФ проти України на тлі зростання побоювань, що Китай може надати зброю Росії. Про це пише Reuters.

Байден і Шольц зустрінуться в Білому домі, також вони проведуть переговори «один на один», повідомив високопоставлений американський чиновник. Це дасть можливість обом лідерам обмінятися думками про їхні нещодавні зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським і про стан війни.

«Обидва лідери хотіли, щоб це була зустріч на робочому рівні, хотіли, щоб вона була дуже глибокою, зосередженою на питаннях України», - пояснив чиновник.

Головною темою буде надання нової західної підтримки українським силам, які готуються до нового російського наступу в найближчі тижні. У день візиту Шольца Вашингтон також планує оголосити про новий пакет військової допомоги Києву.

За словами чотирьох американських посадовців та інших джерел, візит німецького лідера відбувається в той час, коли Сполучені Штати заявляють своїм близьким союзникам про можливість запровадження санкцій проти Китаю, якщо Пекін надаватиме військову підтримку Росії у її війні проти України.

Ні Вашингтон, ні Берлін наразі не повідомляли, що бачили докази надання Пекіном зброї Москві, але американські чиновники кажуть, що уважно стежать за ситуацією.

Німеччина, яка зазвичай займає менш рішучу позицію щодо Китаю, свого головного торгового партнера, ніж Сполучені Штати, припускає, що Пекін може відіграти певну роль у встановленні миру - перспектива, до якої багато аналітиків ставляться скептично.

Другий високопоставлений американський чиновник применшив припущення про велику напруженість у відносинах між Вашингтоном і Берліном.

«Відносини перебувають у міцному стані», - сказав він.

За його словами, зустріч буде значною мірою зосереджена на тому, що союзники роблять разом далі для підтримки України - це ознака того, що відносини продовжують перебувати на хорошому рівні.

Американські чиновники привітали виступ Шольца в парламенті в четвер, 2 березня, в якому він закликав Китай не надавати зброю Москві і попросив Пекін чинити тиск на Росію, щоб вона вивела свої війська.

«Американські політики мають хронічне занепокоєння, що промислові європейські держави, такі як Німеччина, дозволять своїм комерційним інтересам у Китаї стримувати їхню готовність займати жорсткі позиції з питань безпеки та геополітики. Адміністрація Байдена використає візит Шольца для того, щоб спробувати змістити баланс Німеччини в бік сильнішого протистояння», - сказав аналітик Деніел Рассел, який був головним американським дипломатом у Східній Азії за часів президента Барака Обами.

Американські чиновники кажуть, що Шольц, ймовірно, також порушить питання про новий подразник у трансатлантичних зв'язках: американські субсидії на зелені технології в рамках Закону про зниження інфляції (IRA), які, як стверджує Німеччина, можуть поставити її компанії в невигідне становище.

Критики кажуть, що IRA - це ляпас Європі від її найбільшого союзника в той час, коли вона вже бореться з різким зростанням цін на енергоносії через війну РФ проти України.

Робоча група США і ЄС проводить засідання з цього питання, але Вашингтон заявив, що не може змінити закон, і наполягає на тому, що податкові пільги підуть на користь європейським компаніям, оскільки знизять витрати на чисту енергію в усьому світі.

Раніше повідомлялося, що Шольц і Байден також планують розглянути подальшу співпрацю щодо регіональної та глобальної безпеки. Зокрема, робота над спільними викликами, які створює Китай, та співпраця в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі