Шольц застеріг Китай від передачі зброї РФ та закликав Пекін чинити тиск на Москву

Поділитися
Шольц застеріг Китай від передачі зброї РФ та закликав Пекін чинити тиск на Москву © Міністерство оборони Німеччини
Зауваження Шольца підкреслили, як міжнародна реакція на війну Росії проти України відкрила глобальні розбіжності.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Китай не відправляти зброю на допомогу Росії у війні проти України і натомість попросив Пекін чинити тиск на Москву, щоб вона відвела свої війська. Про це повідомляє Reuters.

У своїй промові в німецькому парламенті Шольц висловив розчарування тим, що Пекін утримався від засудження російського вторгнення, але він вітає зусилля Китаю щодо ядерної деескалації.

«Моє послання Пекіну чітке: використовуйте свій вплив у Москві, щоб закликати до виведення російських військ. І не постачайте жодної зброї агресору Росії», - сказав Шольц.

Зауваження Шольца підкреслили, як міжнародна реакція на війну РФ проти України відкрила глобальні розбіжності, оскільки Китай та Індія утримуються від засудження російського вторгнення.

«Можна справедливо очікувати, що Китай обговорить свої ідеї з основними зацікавленими сторонами - з українцями і з президентом (Володимиром) Зеленським», - заявив Шольц, вітаючи позицію Пекіна щодо ядерної деескалації.

Як заявили джерела Reuters цього тижня, США повідомляють своїм близьким союзникам про можливість запровадження нових санкцій проти Китаю, якщо Пекін надасть військову підтримку Росії у війні.

Консультації, які поки що перебувають на ранній стадії, мають на меті заручитися підтримкою низки країн, особливо тих, що входять до G7, для координації підтримки будь-яких можливих обмежень.

Раніше повідомлялося, що КНР розглядає можливість надання російській армії летальної допомоги для продовження війни проти України.

Минулого тижня Китай оприлюднив позицію щодо війни РФ проти України, закликаючи до мирних переговорів. Документ Пекіна вже розкритикували деякі західні лідери. Більше про так званий «мирний план» Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі