Пінотермометр

Поділитися
Піноматеріал, створений працівниками Ноттингемського університету Трент, можна використовувати ...

Піноматеріал, створений працівниками Ноттингемського університету Трент, можна використовувати як температурний датчик у термостатах завдяки надзвичайній властивості: він здатний моментально кардинально змінити своє ставлення до води.

Якщо його нагріти до 390 градусів Цельсія, а потім охолодити, він збереже «недружнє» ставлення до рідини, не пропускаючи всередину себе жодної краплі. Підвищення температури до 400 градусів робить його дуже водолюбним. Проміжного стану зафіксовано не було.

Матеріал зроблений на основі матриці з метилтриетоксисилану, поцяткованої дірками, отож понад 75% обсягу займає повітря. Зовнішні та внутрішні поверхні покриті шаром метилових груп, у складі яких вуглець і водень. Вода розсипається по шматку такого матеріалу, як ртуть на столі.

Коли температура перевищує критичну, метилові групи руйнуються, виникають дружні до води гідроксильні. Матеріал відразу перетворюється на губку, яка із задоволенням вбирає рідину.

На думку авторів, їхній винахід можна буде застосовувати, наприклад, у термостатах, для визначення максимальної температури. Невеличку смужку з нового матеріалу, який змінює властивості на суворо визначеній температурі після сеансу роботи, слід просто опустити у воду. Якщо його критична температура нижча, ніж була зафіксована, він вийде з води сухим, у протилежному разі поведеться як звичайна губка.

Наступний крок — розробка матеріалів, у яких аналогічним чином поверхня ставала або слизькою, або ні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі