За тьмяними астероїдами Патроклом (617 Patroclus) та його «напарником» Менотієм (Menoetius), що становлять бінарну систему, спостерігали астрономи з університету Каліфорнії в Берклі та їхні колеги з різних країн під керівництвом Френка Марчіса. Завдяки гавайському телескопу Keck II і методам адаптивної оптики вони змогли отримати зображення цих астероїдів, які обертаються навколо Сонця поблизу від Юпітера.
Дослідники переконані: склад і щільність системи Патрокл-Менотій свідчать про те, що пористі астероїди сильно нагадують комети й, можливо, «зроблені» із водяної криги.
Відповідно до сучасних теорій, такі астероїди — а їх налічується понад тисячі — утворилися в Сонячній туманності в той самий час, що й інші тверді тіла. Оскільки зіткнення маленьких об’єктів у Сонячній системі зазвичай відбуваються при відносно високих швидкостях і залишають після себе безліч дрібних осколків, навряд чи Патрокл і Менотій утворилися в такий спосіб.
Не виключено, що Патрокл зіштовхнувся з Юпітером кілька мільярдів років тому, коли підійшов надто близько до величезної планети. Потужні гравітаційні обійми Юпітера, утричі сильніші, ніж земні, могли розколоти маленьке пористе тіло надвоє. Крім того, властивості системи Патрокл-Менотій схожі на властивості астероїдів, які літають поруч із Землею.