Астрономи сфотографували «газові викиди» молодих зірок

Поділитися
© eugenyshultz.livejournal.com
Астрономи сфотографували особливо активну поведінку молодих зірок у туманності NGC 6729, які так активно беруть участь у процесі зореутворення, що «розкидають» газ і пил, який їх оточує, на відстань до світлового року.

Туманність NGC 6729-одна з найближчих до Сонячної системи туманностей, в яких активно проходять процеси зореутворення. На нових фотографіях, зроблених за допомогою масиву телескопів Very Large Telescope в Чилі, зображено декілька об'єктів Хербіга-Аро. Цей термін характеризує витягнуті утворення, які формуються, коли газ, який викаидають новонароджені зірки зі швидкістю близько мільйона кілометрів на годину, «розкидає» речовину, що отучує зірку.

Наймолодші світила невидимі в оптичному діапазоні, через те, що їх закриває пил, тому астрономи міркують про їхню присутність, орієнтуючись на зовнішній вигляд об'єктів Хербіга-Аро.

За матеріалами ESO

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі