Науковці вивчали генетичні дані, що знаходяться у двох найбільших базах ДНК – американській National Center for Biotechnology Information та європейській Ensembl. Виявилося, що в американкій базі непритаманні організмам людські геноми були виявлені в 11% «завершених» послідовностей і в 22 відсотках так званих вихідних послідовностей - тих, з яких потім збирають «чистовий» варіант.
Європейська база виявилася забруднена на 29%. Людські фрагменти зафіксували в ДНК ключових сільськогосподарських рослин, а також в геномах багатьох модельних організмів, наприклад, хробака Caenorhabditis elegans і шпорцевої жаби Xenopus tropicalis.
Науковці припустили, що джерелом забруднення можуть бути мертві клітини шкіри, що потрапляють в пробірки з рук дослідників. І ця ситуація таїть в собі серйозні небезпеки.
Справа в тім, що науковці, які зараз працюють над розшифровкою нових послідовностей, звіряють їх з уже наявними в базі. І стає абсолютно очевидно, що «бруд» в ДНК істотно впливатиме на результати майбутніх досліджень.
Більш того, виходячи з результатів нової роботи, наявні в базах послідовності ДНК людей можуть також містити в собі вкраплення ДНК науковців, які робили аналіз. Ця ситуація може негативно позначитися на майбутньому медицини, оскільки лікування багатьох захворювань буде засновано на аналізі послідовності ДНК (терапія деяких видів раку вже зараз залежить від геномів ракових клітин).
За матеріалами The New York Times