Частка імпортних нафтопродуктів на українському ринку не перевищує 30%

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Імпорт нафтопродуктів в Україну у січні 2011 року склав 187,8 тис. т, тобто 30% по відношенню до загального обсягу споживання палива.

Згідно з даними «Консалтингової групи А-95», імпорт бензину в першому місяці року склав 100,16 тис. т, тобто 31% від обсягу ринку. У порівнянні з минулим роком знизився і імпорт дизельного палива до країни - до 88 тис. т (28% від обсягу ринку).

За словами директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, український ринок зберігає оптимальну структуру на рівні 30% імпорту і 70% української переробки. «Таким чином, на ринку спостерігається висока конкурентоспроможність, що забезпечує прозоре ціноутворення", - відзначає експерт.

Нагадаємо, оператори українських нафтопереробних заводів стверджують, що частка імпорту на ринку вже перевищила 50%. У зв'язку з цим вони вимагають ввести мито на імпорт нафтопродуктів. Позиції власників НПЗ дотримуються і в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

У той же час, проти введення мит на імпорт нафтопродуктів виступають Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів і трейдери.
З критикою ідеї про введення мит виступають і експерти. Зокрема, вони заявляють про підвищення цін на АЗС за умови введення імпортних мит, що буде вигідно переробникам.

У зв'язку з цим Міжвідомча комісія міжнародної торгівлі почала розслідування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі