Весь тиждень уряд В.Ющенка, що йде, робив нові прогнози і переглядав старі. Поштовхом до цього, без сумніву, стали оприлюднені Держкомстатом результати роботи народного господарства в січні—квітні: реальний валовий внутрішній продукт зріс на 8,5%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, в тому числі у квітні — на 10,8%. Причому найбільше зростання продемонстрували не видобувні галузі, а обробні — на 24,2%. «Це один із найкращих показників не лише в СНД, а й у континентальній Європі», — не натішаться в уряді.
Під впливом таких чудових цифр Мінекономіки навіть поліпшило прогноз зростання ВВП країни нинішнього року — з 4 до 6,2% (у тому числі промислового виробництва — до не менше 10,7%, сільського господарства — до 6,5%). За підсумками засідання уряду, яке відбулося в середу, міністр економіки Василь Роговий повідомив і про зниження прогнозного рівня інфляції-2001 — з 13,6 до 12,3%.
Багато йшлося і про перспективи 2002 року. Зокрема, за словами міністра фінансів Ігоря Мітюкова, розрахунковий середньорічний курс гривні, який буде покладено в основу майбутнього бюджету, визначено на рівні 5,75 грн./дол. (що набагато нижче, ніж навіть за прогнозом на 2000 рік). Очікується, що приріст ВВП-2002 становитиме 6%, а інфляція не дотягне до планки 10% (якщо вже бути абсолютно точним, то дотягне лише до 9,8%). І таким чином здійсниться блакитна мрія реформаторів про той чудовий час, коли вона вимірюватиметься однозначним числом.
А тим часом в Америці...
Федеральна резервна система минулого вівторка знову знижує базову ставку — до найнижчого на останні сім років чотиривідсоткового рівня. І це ще не межа: наступне зниження експерти прогнозують уже в червні. Опубліковані в понеділок дані засвідчили, що промислове виробництво США скоротилося у квітні на 0,3%, що виявилося серйознішим спадом, аніж тут очікували. У березні виробництво впало на 0,1%, і такі прикрощі простежуються вже сьомий місяць поспіль...
Так і живемо. Економічне зростання у нас — й урядова криза також у нас.