В травні НБУ представить стратегію розвитку кредитування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Це одна із вимог МВФ.

Національний банк України  повинен до кінця травня 2024 року розробити комплексну стратегію розширення кредитування економіки країни. Таку вимогу поставив Міжнародний валютний фонд, пише у статті для ZN.UA «Гроші для перемоги. Чи є альтернативи?» колишній голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

«Низький рівень банківського кредитування — суттєва перепона для економічного відновлення України. Про це чітко заявляє МВФ в оновленому Меморандумі», - зазначає автор.

Він вказує, що під час війни рівень банківського кредитування української економіки значно скоротився – із 18,8% ВВП у 2021 році до 14,2% ВВП у 2023-му. І це при тому, що близько 13% кредитного портфеля банків зараз припадає на пільгові програми підтримки кредитування.

«Однією з причин низького рівня кредитування є спрямування коштів банків у привабливі депозитні сертифікати НБУ. Чисті інвестиції банків у гривневі ОВДП із початку року зросли на 171 млрд грн (до 575 млрд)», - зауважує Данилишин.

Експерт підкреслює, що мобілізація кредитних ресурсів має стати важливим рушієм зростання приватного сектору і джерелом задоволення значних потреб економіки в інвестиціях у період післявоєнного відновлення.

Нещодавно директор Європейського департаменту МВФ Альфред Кеммер заявив, що Міжнародний валютний фонд очікує, що влада України збільшить свої внутрішні надходження, якщо витрати на війну зростуть через посилення мобілізації.  Зокрема генерувати додаткові надходження має допомогти краще управління і затверджена урядом Національна стратегія доходів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі