У МЕА зробили прогноз щодо глобального попиту на газ та оцінили роль палива РФ

Поділитися
Роль російського газу буде зменшуватися, вважає МЕА.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світовий попит на природний газ до 2040 року буде навіть нижчим, ніж очікувалося, оскільки відновлювані джерела енергії займатимуть більшу частку в енергетичному балансі, тоді як частка Росії на глобальному газовому ринку скорочуватиметься. Про це повідомляє Bloomberg.

Четвертий рік поспіль МЕА прогнозує скорочення світового попиту на споживання газу. 

У Європі попит на газ скоротився після того, як минулого року Росія різко зменшила постачання палива до регіону. Тим часом, США і Катар нарощують поставки скрапленого природного газу, допомагаючи підтримувати ринки.

Наразі МЕА очікує, що попит на газ досягне піку до 2030 року, і після цього залишиться мало місця для зростання поставок газом трубопроводами або СПГ, йдеться в останньому щорічному звіті "Перспективи світової енергетики".

Цей прогноз ілюструє серйозні зміни в глобальному енергетичному балансі. На Європу припадає близько 75% перегляду прогнозу МЕА у бік падіння попиту на газ, а майбутнє споживання у Китаї залишається невизначеним. У той же час, Росія - раніше найбільший постачальник газу до Європи, втрачає свою частку ринку на тлі зростання надлишку СПГ. 

"У Росії дуже обмежені можливості для забезпечення додаткових ринків збуту", - зазначають в МЕА.

Очікується, що частка країни в міжнародній торгівлі газом, яка становила 30% у 2021 році, скоротиться вдвічі до кінця десятиліття за базовим прогнозом агентства.

Як наслідок, навіть зміщення поставок Росії до Азії зіштовхнеться з "серйозними труднощами", вважають у МЕА. Раніше цього місяця російський газовий гігант "Газпром" заявив, що в найближчому майбутньому бачить трубопровідні потоки газу до Китаю на рівні, аналогічному його поставкам до Західної Європи.

Поштовх ЄС до розвитку відновлюваних джерел енергії разом з економією газу сприяв рекордному скороченню споживання в регіоні минулого року, коли воно впало на 55 мільярдів кубометрів. За даними МЕА, до 2030 року попит на газ скоротиться ще на 50 мільярдів кубометрів.

Тим не менш, європейські компанії покладаються на довгострокові контракти на постачання СПГ для підвищення енергетичної безпеки, навіть якщо вони прагнуть скоротити викиди парникових газів. Цього місяця три великі компанії - TotalEnergies SE, Shell Plc і Eni SpA уклали довгострокові газові угоди з Катаром, а поставки до Франції, Нідерландів та Італії заплановані на період після 2050 року.

"Ще є простір для того, щоб укладати контракти на поставки більшої кількості газу, не порушуючи зобов'язань Європейського Союзу щодо нульових викидів до 2050 року. Але чи суперечать ці контракти глобальним амбіціям щодо досягнення нульових викидів - це вже інше питання", - зазначили в МЕА. 

Раніше повідомлялося, що глобальні викиди вуглекислого газу (CO2), пов'язані з енергетикою, досягли рекордного рівня минулого року, хоча більш чисті технології, такі як сонячна енергетика та електромобілі, допомогли обмежити вплив збільшення використання вугілля та нафти.

За словами вчених, якщо світ хоче досягти цілей щодо обмеження глобального підвищення температури і запобігання зміні клімату, то в найближчі роки необхідне глибоке скорочення викидів, головним чином від викопного палива.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі