Глави МВС країн Європейського Союзу виступили за відновлення паспортного контролю у 26 країнах Шенгенської зони у зв’язку з припливом іммігрантів із держав Північної Африки. Нагадаємо: вільна від паспортного контролю зона охоплює країни Шенгенської угоди, до якої входять 22 держави ЄС, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Норвегія й Ісландія. На цій території мешкає понад 400 млн. чоловік.
Крім того, як повідомляє агентство «Інтерфакс», на нараді в Брюсселі глави МВС домовилися про необхідність повернення на батьківщину іммігрантів із країн Близького Сходу та Північної Африки.
Ініціаторами перегляду шенгенських правил виступили Франція та Італія. Упродовж останніх тижнів Париж і Рим сварилися через приплив іммігрантів із Тунісу.
За словами європейських дипломатів, рішення про відновлення прикордонного контролю підтримали глави МВС 15 із 22 країн ЄС, які раніше підписали Шенгенську угоду. Лише міністри чотирьох із них виступили проти.
Питання відновлення паспортного контролю обговорюватиметься в червні під час зустрічі прем’єр-міністрів і президентів країн ЄС. Реформування шенгенського законодавства ЄС також має бути схвалене в Європейському парламенті.
Раніше, виступаючи на проміжній прес-конференції засідання Ради ЄС із питань юстиції і внутрішніх справ, що проходило в Брюсселі, член Європейської комісії з внутрішніх справ Сесилія Мальмстрем заявила, що Євросоюз повинен забезпечити хороше управління шенгенським простором. «Шенген - наше головне досягнення, і ми мусимо його захистити», - підкреслила єврокомісар. Проте, за її словами, правила й процедури потребують уточнення, «щоб уникнути нескоординованих рішень, прийнятих тією чи іншою державою» шенгенського простору. На її думку, відновлювати контроль на внутрішніх кордонах у Шенгенській зоні можна тільки на крайній випадок, коли не залишається інших рішень. І це має бути суворо регламентовано.