МЗС України: «Алло! Ми шукаємо таланти!»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МЗС України: «Алло! Ми шукаємо таланти!» © Новое Время
Зовнішньополітичне відомство запрошує менеджерів для роботи в Африці, Азії та Європі.

Ще 20 років тому Міністерство закордонних справ України вважалося закритим клубом для обраних, а шанси потрапити до штату без впливового знайомства були мізерними. Пригадую, як випускники, котрим вдавалося влаштуватися на практику в МЗС, сподіваючись на перспективу подальшого працевлаштування, могли роками ходити на «навчальну практику», як на роботу. Проте без жодних гарантій потрапити в штат МЗС навіть на найнижчу посаду. Так само майже неможливим був сценарій потрапляння в дипломати професіонала з приватного сектора, навіть дуже талановитому. Ситуація з добором кадрів для роботи за кордоном була ще складніша.

Тепер усе змінилося. Робота сучасного посольства або генерального консульства не обмежується дипломатичним листуванням і протоколом. Першим великим викликом для кадрового забезпечення МЗС України стала російська агресія, яка щоденно вимагала і продовжує вимагати від дипломатичної служби нестандартних, асиметричних підходів до реагування. Сьогодні міністерство адаптує сучасні підходи, тому все далі відходить від класичного формату функціонування дипустанови. Команда має спектр обов’язків значно ширший, як, наприклад, реалізація проактивних піар-кампаній, ефективний івент-менеджмент, здійснення функцій аналітичного, ситуаційного та кризового центру. Тому штат МЗС має поповнюватися дипломатами нового типу — професіоналами з відмінним набором компетенцій та навичок. Звісно, маємо пам’ятати й інші складові формули трьох «П» дипломатичного класика Геннадія Удовенка — професіоналізм, патріотизм, порядність.

Окрім цього, сучасний дипломат — це той, хто готовий працювати в умовах підвищеного навантаження та вирішувати декілька комплексних завдань одночасно. Той, хто здатен швидко й легко адаптуватися до нових умов та діяти ситуативно, але з візією в голові. Той, хто у своїй роботі фокусується на досягненні результатів, а не на звітуванні про виконання процесів. Сучасному дипломатові досвід роботи у приватному секторі, транснаціональних корпораціях, неурядових та міжнародних організаціях буде тільки у пригоді. І це досить радикальні зміни в доборі персоналу для такої державної інституції як Міністерство закордонних справ.

Особливу увагу ми приділяємо кадровому посиленню економічного напряму дипломатії. В липні нинішнього року з ініціативи міністра Дмитра Кулеби двері МЗС відчинилися для кандидатів на посади з питань торгівлі та інвестицій. У першій хвилі було оголошено конкурси на 20 посад по всьому світу. Відтоді ми проаналізували й переглянули деякі критерії відбору кандидатів, частину вакансій закрили і додали кілька дипломатичних посад високого рівня з економічних питань.

Вимога знати дві та більше іноземних мов — обов'язкова для будь-якого напряму дипломатії. Звісно, більшість комунікацій з іноземними партнерами ведеться англійською, але дипломату надзвичайно важливо знати мову країни перебування. Це уможливлює комунікацію зі значно ширшим колом іноземців і дає змогу краще відчути контекст. З регіональної точки зору, в наших пріоритетах — посилення команд дипломатичних установ на азійському та африканському напрямках, вакансії відкрито в Гані, Єгипті, Іраку, Казахстані, Китаї, Нігерії, Саудівській Аравії, Сенегалі та Сінгапурі. Також шукаємо кандидатів для довгострокового відрядження у Бразилію, Велику Британію, Молдову, Туреччину та Фінляндію.

Після проходження стажування в МЗС та Дипломатичній академії України переможці конкурсів поїдуть працювати за кордон на період до чотирьох років. Їхній робочий процес відрізнятиметься від роботи дипломата початку 2000-х. Наприклад, дипломат-економіст буде отримувати конкретні цілі, встановлені залежно від особливостей країни перебування та на підставі визначених МЗС ключових показників ефективності. Результати роботи закордонних дипломатичних установ оцінюватимуться на трьох напрямах — просування українського експорту, залучення інвестицій та туристів в Україну.

Докладніше з умовами конкурсу та переліком вакантних посад можна ознайомитися за посиланням htps://mfa.gov.ua/vacancies. На додачу до базової зарплатні, зазначеної в описах вакансій, під час закордонного відрядження дипломати забезпечуються відповідними компенсаційними виплатами для оренди житла, медичної страховки тощо.

Отже, запрошую скористатися можливістю приєднатися до 14 наших дипломатичних команд у країнах Азії, Африки та Європи. Я точно знаю, що в Україні є багато талановитих, яскравих, активних молодих людей, які зможуть посилити МЗС та відстоювати інтереси держави на міжнародній арені.

Інші матеріали автора читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі