Згурець: Говорити про інтеграцію української і російської авіапромисловості поки рано

Поділитися
Для можливої інтеграції української і російської авіапромисловості необхідно завершити процес корпоратизації та акціонування АНТК ім...

Для можливої інтеграції української і російської авіапромисловості необхідно завершити процес корпоратизації та акціонування АНТК ім. Антонова, а також визначитися, як зберегти вплив на подальший розвиток галузі, пише в статті для «ЗН» експерт Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець.

«Такої структури як ВАТ «Антонов» просто немає. Є державне підприємство — без жодних пакетів акцій, — пише експерт. – Зате є Стратегія розвитку авіапрому України, прийнята ще 2008 р., яка справді робить ставку на використання ринкових механізмів для реформування та розвитку галузі. Зокрема шляхом приватизації підприємств галузі із залученням іноземних інвестицій з урахуванням особливостей високотехнологічної галузі при збереженні впливу держави на ухвалення стратегічних рішень».

При цьому можлива приватизація галузі, за словами експерта, є достатньо віддаленою перспективою.

«Відповідно до документа, приватизацію галузі планувалося провести у 2011—2015 рр., по завершенні до 2010 р. акціонування підприємств і створення на корпоративній основі господарських об’єднань підприємств літакобудування. Ці терміни, правда, зірвані. Але іншого шляху для українського авіапрому просто нема», — упевнений Згурець.

Акціонування держхолдингу «Антонов» і створення акціонерного суспільства для подальшого обміну акціями з російським ВАТ «Об’єднана авіабудівна корпорація» було заявлено ще в минулому році, нагадав Згурець.

«Якщо на словах процес уже пішов, то до остаточного результату ще дуже далеко. Хоча б тому, що, крім завершення юридичного процесу корпоратизації та акціонування, державі не менш важливо визначитися, як зберегти вплив на подальший розвиток галузі і просування бренда «Антонов» на нові ринки», — упевнений Згурець.

«Не менш важлива ясність і з ринковою вартістю матеріальних та нематеріальних активів високотехнологічного національного надбання. У докризовий час інформовані учасники процесу згадували чи не про 8—10 млрд. євро», — додав експерт.

Докладніше про це читайте в статті «Мы сами открыли ворота, мы сами» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі