Росія зацікавлена в тому, щоб Україна була «сильною, незалежною, стабільною і квітучою державою». Про це, як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», заявив журналістам заступник глави адміністрації президента РФ Сергій Приходько.
Росія виступає за те, підкреслив С.Приходько, щоб «в Україні зберігалася максимальна внутрішньополітична стабільність». При цьому, за його словами, «чим швидше Україна вирішить існуючі внутрішньополітичні проблеми, тим краще, хоч би які це були рішення». «Справа не у формі політичної влади, а в її стійкості», — зазначив С.Приходько, додавши водночас, що «політична реформа України — внутрішня справа цієї країни».
«У тому, що все це буде робитися в рамках конституційного поля, ми упевнені», — сказав представник Кремля.
Він наголосив, що від стабільності в Україні залежить реалізація багатьох значних двосторонніх проектів, зокрема енергетичних, потоки взаємних інвестицій, товарообіг Росії й України.
Як заявив С.Приходько, 2003 рік був відзначений «реальним прогресом у російсько-українських взаєминах за багатьма напрямами: товарообіг зростав, облагороджувалася його структура, збільшувалося число довгострокових інвестиційних проектів, Україна активно підключилася до створення єдиного економічного простору (із Росією, Білоруссю, Казахстаном. — ІФ.), поліпшилася координація дій Москви та Києва на зовнішньополітичній арені».
На запитання, як конфлікт навколо острова Коса Тузла позначився на проведенні 2003 року Року Росії в Україні, С.Приходько відповів: «не тільки ніяк не відбився (на російсько-українських відносинах. — ІФ.), але навіть став каталізатором переговорів щодо взаємодії в Азово-Керченській акваторії». «Коли б не нещастя, не було б і щастя», — пожартував представник Кремля.
Він запевнив, що з російського боку «ніякого штучного гальмування» у вирішенні питання про визначення кордону з Україною в Азовському морі не буде. Проте, на думку С.Приходька, «це не буде швидкий процес, оскільки у вирішенні таких питань квапитися не можна». «Головне, щоб це питання не політизувалося», — підкреслив він.