18 вересня «Дзеркало тижня» у статті «Бензинові плями на мундирі» порушило тему комерційних схем українських миротворців у Косові.
На цей момент «Головним управлінням військових прокуратур взято у провадження кримінальну справу, порушену 5 лютого 2010 року Військовою службою правопорядку Збройних сил України за фактом шахрайських дій із пально-мастильними матеріалами військового українського миротворчого контингенту в Косові», — повідомляє прес-служба Генпрокуратури України в п’ятницю.
У повідомленні зазначається, що у вересні 2009 року командувач багатонаціональних сил KFOR генерал Маркус Бентлер звернувся до тодішнього командувача Об’єднаного оперативного командування Збройних сил України генерала Володимира Можаровського з листом, у якому вказував на «незаконні угоди».
На цей час проводиться досудове слідство.
Відразу після публікації «ДТ» у відомстві Михайла Єжеля «Інтерфаксу-Україна» заявили про те, що жодного листа від командування KFOR Міноборони не отримувало. Проте в середу директор департаменту преси і зв’язків зі ЗМІ Міністерства оборони України Олександр Клубань у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив, що Генпрокуратура України проводить досудове слідство у кримінальній справі щодо шахрайств українських миротворців у Косові.
Він підтвердив інформацію «ДТ» про те, що було порушено кримінальну справу за ч.1 ст.366 (підробка документів) і ч.1 ст.423 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Крім того, начальник головного управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України Юрій Війтів повідомив, що Генпрокуратура взяла у своє провадження цю кримінальну справу 21 вересня. «Зараз вирішується питання порядку денного слідчої групи в Косові про надання правової допомоги Генеральній прокуратурі України», — сказав він.
Ю.Війтів підкреслив, що до слідчих дій також належать і допити всіх посадових осіб Збройних сил України як свідків.
Говорячи про те, коли може відбутися поїздка в Косове, він сказав: «Це дуже проблемне питання з приводу проведення слідчих дій на території Косова, оскільки це невизнана держава, і українських представництв та посольств там немає, тому ми зараз вирішуватимемо питання про надання правової допомоги у проведенні слідчих дій на території Косова».