ЯКБИ В НЕДІЛЮ БУЛИ ВИБОРИ...

Поділитися
Якби вибори президента України проводилися наступної неділі, за кого проголосували б наші виборці?..

Якби вибори президента України проводилися наступної неділі, за кого проголосували б наші виборці? Кого з потенційних кандидатів вони не підтримуватимуть ні за яких обставин?

Саме так було сформульовано запитання респондентам під час загальнонаціонального дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 27 січня до 3 лютого 2004 р. (опитано 2024 респонденти старші 18 років у 122 населених пунктах, включаючи села, селища міського типу, малі, середні й великі міста; похибка вибірки — 2,3%).

Результати дослідження, у відсотках від загальної кількості опитаних, представлено в таблиці.

Ющенко, як і раніше, у верхньому рядку президентського рейтингу, що не є новиною. Новиною для Віктора Андрійовича може стати зниження рейтингу — на 2,8% порівняно з грудневим опитуванням Центру Разумкова. Певне, далися взнаки два чинники: по-перше, відсутність успіхів (нагадаємо, на момент опитування Ющенко з товаришами не відстояли право громадян обирати главу держави, не змогли вони зупинити й наступ уряду на соціальні права громадян при затвердженні бюджету-2004), а по-друге, потужна антиющенківська кампанія в ЗМІ, що малює його деструктивним політиком, котрий блокує роботу парламенту.

Помінялися місцями в рейтингу Янукович і Симоненко. Порівняно з груднем, прем’єр втратив 2,7% прибічників, лідер комуністів збагатів на 1,5%. Причини цілком зрозумілі. Янукович не виконав даної публічно обіцянки збільшити мінімальну зарплату до 237 гривень, крім того, пенсіонери проклинають його уряд за принизливо малі надбавки до пенсії на рівні 4—5 гривень. Симоненко «заробив» — і не тільки на уряді, а й на адміністрації Президента, яка відкрила лідеру КПУ досі небачений доступ на телеекрани. Йому дозволили не тільки активно підтримувати законопроект Медведчука—Симоненка, а й помірковано критикувати владу. Народу це до душі. У свою чергу, прибічники Ющенка й Тимошенко не взяли на себе труд навіть доступними їм листівковими методами виразно пояснити громадянам, що саме Симоненко, у союзі з владою, зазіхнув на їхнє право всенародно обирати главу держави. Тепер це робити вже пізно.

Четверту—п’яту позицію ділять між собою Мороз і Тимошенко, правда, у Сан Санича серед виборців удвічі менше твердих опонентів, ніж у Юлії Володимирівни.

З представників влади сьогодні лише Янукович може розраховувати на гідний результат на виборах. Медведчук, Тігіпко, Литвин, Марчук замикають «десятку». Євген Кирилович, котрий недавно знову з’явився на екранах, потихеньку збільшує свій рейтинг — на 1% за два місяці; рухаючись із такою швидкістю, якраз до виборів він перевершить нинішній показник Януковича. До виборів-2006.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі