Як відправити у відставку місцевого голову

Поділитися
Поширювати чутки про те, що референдуми або позачергові вибори просто не під силу бюджетам, вигідно тим, хто боїться народного волевиявлення...

Поширювати чутки про те, що референдуми або позачергові вибори просто не під силу бюджетам, вигідно тим, хто боїться народного волевиявлення. Так вважає, посилаючись на власний досвід, голова селища Димер Вишгородського району Київської області Клавдія Калініченко.

Вона переконана, що розмови про великі витрати на місцеві вибори, втому числі дострокові, — лукавство. За її словами, коли референдум, повторні вибори відбуваються з волі людей, то кошти на них цілком можна мінімізувати.

Її попередник, селищний голова Іван Хроленко, за допомогою місцевого плебісциту був достроково відправлений у відставку громадою Димера. І посилання на те, що на проведення місцевого голосування необхідно 15 тис. гривень, яких немає на рахунку, йому не допомогли. Замість 15 тис. гривень витратили не більше 1,5 тис. гривень спонсорських коштів — на друкування бюлетенів. Решту димерці забезпечили своїми силами й коштами.

Конфлікт розпочався влітку 2005 року, коли мешканці Димера прийшли до висновку, що угода про співпрацю між «Комплексом «Агромарс» і селищною радою завдає шкоди навколишньому середовищу. За їхніми словами, викиди птахоферм потрапляли у селище, і його жителі стали задихатися від курячих відходів, а місцева річка перетворилася на канаву для курячих стоків.

Димерці вирішили, не чекаючи чергових виборів, відправити у відставку Хроленка. На селищному сході була вибрана ініціативна група, керувати якою довірили 65-літній сільській учительці Калініченко.

Депутати селищної ради змушені були переглянути свої позиції. Сесія ради після кількох бурхливих мітингів-«нагадувань» ухвалила рішення щодо проведення референдуму про недовіру міському голові й видала членам ініціативної групи свідоцтва, що дають право на збір підписів та агітацію.

Під час референдуму 60% жителів висловилися за скасування рішень селищної ради, які дали можливість комерційним структурам нав'язати Димеру свою волю, і відставку Хроленка — ініціатора таких дій.

Про те, як громада самотужки може відправити у відставку місцевого голову, читайте у статті Надії та Еліанди Гоцуенко «Самоврядування проти самоуправства» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі