На Закарпатті найскладніше завдання перед другим туром стоїть перед місцевим БЮТом. Несподіваний програш Ю.Тимошенко 17 січня в найзахіднішій області України на тлі переконливих перемог у сусідніх регіонах — наче більмо на оці, яке конче необхідно вилікувати. Одразу після голосування лідерка блоку заявила, що не збирається міняти керівництво на місцях, де результат виявився нижчим від очікуваного. І це зрозуміло, адже такі дії можуть хіба що дезорієнтувати, а не поліпшити роботу місцевих представництв. На нараді БЮТу за підсумками першого туру йшлося про необхідність підсилити з центру ряд регіональних штабів, однак на Закарпатті жодного підсилення поки що не помітно. Якщо не рахувати першого закарпатського кандидата в президенти С.Ратушняка, котрий одразу після голосування заявив про свою підтримку Ю.Тимошенко. Утім, заява мера Ужгорода про те, що місцеві штаби БЮТу лояльні до В.Балоги, свідчить: свою підтримку він навряд чи узгоджував із центральним штабом БЮТу.
Зате в закарпатської організації ПР таки з’явився ще один союзник. Щоправда, чи радіти його появі, не знають навіть самі «регіонали». Відчайдушні спроби В.Балоги вскочити в останній вагон політичного потяга, що вже рушив, принесли певний успіх. Зустріч лідера ПР та екс-керівника президентського секретаріату таки відбулася. Як стверджують джерела, яким можна довіряти, Балога прийшов не сам, а з п’ятьма губернаторами західних областей України. Протягом нетривалої розмови він запевнив В.Януковича у своїй цілковитій фінансовій та організаційній підтримці й пообіцяв йому в п’яти областях заходу країни 1,5—2 мільйони голосів. При цьому запропонував конкретні цифри по кожному регіону: Львівщина вустами Балоги пообіцяла — від 400 тисяч голосів за Януковича, Івано-Франківщина — від 300 тисяч, Закарпаття — від 250 тисяч, Буковина і Тернопільщина — від 200 тисяч. Видно, через надмірне бажання будь-що сподобатися головному фавориту виборчої кампанії, Балога трохи втратив відчуття реальності. У першому турі лідер ПР набрав у названих регіонах загалом близько 430 тисяч голосів. Левову частку з них дало Закарпаття (причому без сприяння Балоги) — 160 тисяч, у решті регіонів Янукович набрав від 39 до 83 тисяч голосів. Резерв для другого туру, на відміну від Ю.Тимошенко, в нього дуже малий, і губернатори, які не змогли забезпечити перемогу в першому турі свого прямого шефа — В.Ющенка, В.Януковичу навряд чи допоможуть. Мало того, їхня різка переорієнтація виглядала би, м’яко кажучи, доволі дивною в очах пересічного виборця. Інтенсивними грошовими вливаннями загальну картину можна хіба що підретушувати, але не змінити докорінно. Галичина — це не рідні для Балоги Завидове з Мукачевим, де виборець готовий віддати голос за продуктовий набір від «Барви».
Показово, що можливість співпраці з Балогою різко негативно сприйняла абсолютна більшість депутатів ПР. І це не дивно, адже екс-очільник президентського секретаріату своїми «специфічно-закарпатськими» методами роботи дістав не одного впливового «регіонала». Утім, сам лідер у цій ситуації повівся по-своєму — дав Балозі шанс, який можна сформулювати кількома словами — працюй, а там видно буде. Таким чином Балога опинився в незвичній для себе ситуації — йому швидше за все доведеться витратити купу грошей і зусиль, а в результаті можна залишитися й ні з чим. Схоже, він із цим змирився, оскільки інших варіантів йому ніхто не пропонує.
На початку тижня в регіональні штаби «Єдиного центру» на Західній Україні надійшла вказівка готуватися до інтенсивної роботи. Утім, тут Балогу очікував неприємний сюрприз. Коли з центрального штабу ПР попросили місцеві осередки проаналізувати можливі вигоди від союзництва з «ЄЦом», ті виступили різко проти такої співпраці, пояснивши, що агітація одіозного «ЄЦу» на Західній Україні зіграє скоріше проти Януковича. Тимчасово об’єднатися з Балогою погодився лише керівник закарпатського штабу ПР О.Ледида, котрий свого часу був його підлеглим. При тому, що інші впливові «регіонали» області також, м’яко кажучи, не в захваті від цього.
Судячи з усього, свої організаційні таланти В.Балозі доведеться розкрити повною мірою лише в рідній вотчині — на Закарпатті. Тут у нього найкращі можливості і давно випробувані методи роботи. Утім, для БЮТу це аж ніяк не привід готуватися до найгіршого варіанта. Навпаки, участь Балоги в команді Януковича можна використати як хороший козир. Закарпаття давно втомилося від сімейного клану з Мукачевого з його панськими замашками, гіпертрофованим хапальним інстинктом та небезпечними іграми в сепаратизм. Тому БЮТ має всі можливості для перемоги, і головна з них — набагато серйозніший, ніж у Януковича, резерв голосів. Якщо ж на Закарпатті Ю.Тимошенко вкотре спасує перед «Барвою», це стане приводом для дуже серйозних роздумів щодо ефективності її місцевої команди…