ПАРЛАМЕНТ ПІШОВ НА КАНІКУЛИ
2000 року Верховна Рада України ухвалила 333 закони з 909 розглянутих, повідомляє апарат парламенту.
Ще 91 законопроект був прийнятий у 1—2-му читанні.
Переважна більшість прийнятих законів набули чинності, з них у новій або оновленій редакції — 87.
Крім того, парламент ратифікував 86 міжнародних договорів та угод.
Найбільше законів, ухвалених парламентом упродовж року, що минає, підготовлено в комітетах з питань економічної політики, управління народним господарством, власності й інвестицій — 54, з питань фінансів і банківської діяльності — 50, комітетами з питань національної безпеки й оборони та з питань будівництва, транспорту і зв’язку — по 27, із питань правової політики — 23.
За період шостої сесії, робота якої ще не завершена, прийнято 114 законів, зокрема ратифіковано 26 міжнародних договорів і угод.
Нині на опрацюванні в комітетах парламенту перебуває 746 законопроектів.
Як зазначає апарат Верховної Ради, 2000 рік виявився одним з найпродуктивніших у діяльності Верховної Ради третього скликання.
ТАРАС ШЕВЧЕНКО ОТРИМАВ ПЕТЕРБУРЗЬКУ ПРОПИСКУ
Президент України Леонід Кучма заявив, що російська культура залишається «невід’ємною рисою культури України», і закликав «слідувати заповіту великого Кобзаря (Т.Шевченко — ІФ) кріпити цю спорідненість».
Він заявив про це на церемонії відкриття в Санкт-Петербурзі пам’ятника класику української літератури Тарасу Шевченку.
Український лідер закликав не шукати в нинішньому житті двох незалежних країн роз’єднуючих чинників, «досить часто надуманих і несуттєвих», а шукати, розвивати й кріпити те, що об’єднує наші братні народи.
У церемонії брав участь також президент Росії Володимир Путін. Він заявив про свою впевненість у тому, що «блискуча, глибока і велика російська культура є сплавом культур народів, що населяють територію колишнього Союзу».
Крім того, Кучма і Путін взяли участь у пуску першого енергоблоку Північно-Західної ТЕЦ
Повертанням тумблера президент РФ Володимир Путін ввів у дію перший енергоблок Північно-Західної ТЕЦ.
В.Путін надав слово Президентові України Леонідові Кучмі, який, як сказав президент РФ, тут «не випадково». В.Путін підкреслив велику роль Л.Кучми у становленні радянської індустрії. В.Путін сказав, що на новому петербурзькому блоці працює комплекс устаткування з Запоріжжя.
Л.Кучма зізнався, що «в житті президентів не багато приємних моментів». Він зазначив, що «білою заздрістю заздрить В.Путіну», який відкриває «суперчисту», як він сказав, електростанцію, і назвав цю подію внеском у промисловість Росії.
«Проводжу паралель не на свою користь», — вів далі Л.Кучма, нагадавши, що він (Президент України. — ІФ) 15 грудня віддав наказ закрити Чорнобильську АЕС, а сьогодні В.Путін віддав наказ ввести в дію Північно-Західну ТЕЦ.
Щиро поздоровивши будівельників та інженерів із запуском цього об’єкта, президенти побажали удачі.
Північно-Західна ТЕЦ — перша в Росії електростанція з використанням технології парогазового циклу. Будується вона відповідно до постанови уряду РФ від 2 липня 1992 р. Будівництво фінансується коштом РАТ «ЄЕС Росії».
Загальна проектна потужність станції становитиме 1800 МВт, а потужність запущеного першого блоку — 450 МВт.