Вперше в Україні наповняється держбюджет
У зведений бюджет України з початку року, за даними на 1 листопада, надійшло 25,5 млрд. грн., із них — 25,263 млрд. грн. (99%) грошовими коштами.
Про це в п’ятницю в Києві на прес-конференції в рамках семінару для регіональних журналістів — «Адміністративна реформа й особливості інформаційної кампанії на підтримку урядових реформ. Досвід Польщі для України», — повідомив прем’єр-міністр Віктор Ющенко.
За його словами, за 10 перших місяців 1999 року у зведений бюджет надійшло 22,5 млрд. грн., із них лише 16,6 млрд. грн. грошовими коштами. Грошові надходження в держбюджет нинішнього року складають 99,6% від загального обсягу надходжень, наголосив прем’єр.
В.Ющенко також повідомив, що в жовтні 2000 року в держбюджет надійшло 2,753 млрд. грн. за планового показника 2,63 млрд. грн. «Ми вперше маємо держбюджет, який наповнюється», — заявив прем’єр.
Він особливо відзначив, що уряд і надалі буде принципово дотримуватися того, щоб бюджет наповнявся винятково грошима, а не «валянками, автомобілями, шинами чи чимось іншим». «Держава має одну монополію — це податки, котрі в будь-якій країні світу виконуються повністю в грошовій формі», — заявив прем’єр, аргументуючи цю позицію уряду.
За перші 9 місяців 2000 року в економіку України направлено понад 4,6 млрд. грн. фінансових ресурсів, що перевищує показники 3—4 попередніх років, разом узятих, повідомив Віктор Ющенко.
За словами В.Ющенка, такі фінансові ресурси вдалося направити в українську економіку, насамперед, завдяки виконанню в Україні 2000 року бездефіцитного бюджету, а також у результаті реструктуризації на початку поточного року українських державних і корпоративних боргів, за якими 2000 року необхідно було сплатити $2,7 млрд.
Прем’єр зазначив, що направлення в українську економіку 4,6 млрд. грн. фінансових ресурсів призвело до того, що «почала якісно змінюватися динаміка активних операцій і динаміка цін на гроші». «Сьогодні ми маємо ціну на банківський кредит у розмірі 34%, тоді як на початку року вона становила 55%», — сказав він.
Лівий демарш
7 листопада, у день 83-ї річниці Жовтневої революції, ліві сили в Україні мають намір провести всеукраїнську акцію протесту проти зубожіння народу, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги й продукти першої необхідності.
Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» другий секретар Київського міського комітету Комуністичної партії України Сергій Мнацаканов, у всіх містах планується провести демонстрації та мітинги.
Цього року вперше 7 листопада в Україні не є святковим днем після того, як Верховна Рада ухвалила таке рішення в лютому цього року в Українському домі на засіданні більшості.
Як повідомила агентству лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталя Вітренко, представники ПСПУ в Києві візьмуть участь у заходах, які проводять Комуністична й Соціалістична партії відповідно до отриманого запрошення. Свій традиційний мітинг під аркою Дружби народів цього року прогресивні соціалісти не проводять.
Парламент В.Жердицького «здав»
Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності й арешт народного депутата Віктора Жердицького, затриманого в Німеччині.
Проект постанови, запропонований регламентним комітетом парламенту, не підтримали фракції «Батьківщина», «Реформи-Конгрес», Українського народного руху, Партії зелених.
У поданні Генпрокуратури, направленому в парламент, зазначається, що розкрадання народним депутатом В.Жердицьким і засновником товариства з обмеженою відповідальністю «Хорда ЛТД» Ігорем Діденком DM4 млн. із «Градобанку» підтверджується зібраними в справі доказами.
Регламентний комітет Верховної Ради у вівторок визнав, що Генпрокуратура подала безперечні докази причетності В.Жердицького до викрадення з «Градобанку» DM4 млн. й ухвалила рекомендувати Верховній Раді дати згоду на притягнення В.Жердицького до кримінальної відповідальності.