ВСЕСВІТНІЙ БАНК ПООБІЦЯВ УКРАЇНІ МІЛЬЯРД ДОЛАРІВ
Українська делегація у Вашингтоні завершила узгодження з керівництвом МБРР нової трирічної стратегії банку в Україні, — повідомило агентство «Українські новини». Цей документ буде винесено на затвердження Ради директорів МБРР 12 вересня.
На початку тижня урядова делегація на чолі з першим віце-прем’єром Юрієм Єхануровим, з участю голови Національного банку Володимира Стельмаха й міністра фінансів Ігоря Мітюкова вилетіла до Вашингтона для переговорів із керівництвом Міжнародного валютного фонду і Світового банку. За словами Геннадія Гармаша, прес-секретаря Юрія Єханурова, Київ задоволений новою стратегією МБРР, бо вона грунтується на українських програмних документах, зокрема на програмі дій уряду.
Гармаш також повідомляє, що, на думку першого віце-прем’єра Юрія Єханурова, українській делегації вдалося врегулювати всі технічні питання, що стримували співробітництво України та Світового банку. Зокрема, на хід переговорів уплинули результати аудиту використання Україною грошей МБРР, який зафіксував відсутність порушень українською стороною.
Нова стратегія роботи банку в Україні передбачає переорієнтування від кредитної підтримки реформ у паливно-енергетичному й фінансовому секторах на фінансування реформ у соціальному секторі. Стратегія Світового банку стосовно країни-позичальника переглядається кожні три роки і є базовим документом, який визначає пріоритетні сфери й умови фінансування.
Торік МБРР виділив уряду кредити на суму 390 млн. доларів, цього року — нічого. У червні віце-президент Світового банку Йоганнес Лінн сказав журналістам, що Світовий банк планує протягом найближчих трьох років надати Україні кредитів на суму 1—1,2 млрд. доларів.
Ключовим моментом переговорів мала стати зустріч Юрія Єханурова з директором- розпорядником МВФ Герстом Келлером.
ЩОМІСЯЦЯ НАС СТАЄ НА 40 ТИС. МЕНШЕ...
29 чоловік загинуло протягом останньої доби в Україні внаслідок різноманітних подій. Як повідомляє Міністерство з надзвичайних ситуацій України, в п’ятницю 11 осіб загинули в 11 дорожньо- транспортних пригодах, 12 — на водних об’єктах, через пожежу — одна особа і п’ять чоловік загинуло внаслідок інших подій. Від отруєння грибами постраждали шість чоловік.
Усього за перше півріччя (за інформацією Держкомітету статистики) населення України зменшилося на 237,2 тис. чоловік і становило, станом на 1 липня, 49 473,6 тис. чоловік. При цьому скорочення населення в результаті природних процесів становило 218,4 тис. чоловік, внаслідок міграцій — 18,8 тис. Народжуваність у першому півріччі становила 187,0 тис. чоловік, смертність — 405,4 тис. Серед регіонів-лідерів за рівнем скорочення населення — Донецька (31,7 тис.) і Дніпропетровська області (20, 6 тис.). 1999 року населення України зменшилося на 394,8 тис. чоловік.
У першому півріччі 46,2 тис. чоловік виїхали з України, 27,4 тис. — в’їхали до країни, 108,9 тис. — змінили регіон проживання. Найбільше іммігрантів у Криму — 5,3 тис. чоловік і Донецькій області — 5,2 тис. Ці ж регіони лідирують за кількістю емігрантів, — відповідно, 3,8 і 3,6 тис.
Найнижчий коефіцієнт скорочення населення внаслідок міждержавних міграцій у Херсонській області — 2,3 чол. на 1 тис.
Найпривабливішим залишається місто Київ — у результаті міжрегіональних міграцій його населення збільшилося на 3,5 тис. чоловік (коефіцієнт приросту — 2,7). Значне скорочення населення через міжрегіональні міграції виявлено у Львівській і Луганській областях — на 1,3 і 1,2 тис. чоловік, відповідно.
1999 року з України емігрували 110,6 тис. чоловік, в’їхали до країни — 65,8 тис.