Уряд Криму переплачує за сміттєпереробку?

Поділитися
В угоді Кримського уряду з німецькою фірмою Benreg Europe GmbH про співпрацю у сфері переробки й утилізації твердих побутових відходів, схваленій 12 лютого, закладено суму «відкату», вважають експерти галузі.

В угоді Кримського уряду з німецькою фірмою Benreg Europe GmbH про співпрацю у сфері переробки й утилізації твердих побутових відходів, схваленій 12 лютого, закладено суму «відкату», вважають експерти галузі.

Сума інвестицій в проект складає 920 мільйонів євро. За оцінками фахівців, вона набагато перевищує потреби Криму.

«Будівництво сучасного заводу коштує 80—120 мільйонів євро. Тобто за ті гроші можна побудувати 8 чи 9 заводів. Це сума астрономічна, що побічно підтверджує певні думки про корупцію», — повідомив представник найбільшої європейської корпорації, яка працює на ринку побутових відходів, у тому числі і в Україні, що побажав залишитися неназваним.

За інформацією іншого експерта – академіка Російської академії наук, замдиректора московської компанії з переробки твердих побутових відходів «Екотехпром» Адама Ганопольського, на всій території Криму утворюється приблизно 800 тисяч тонн сміття на рік.

«Середня ціна на найдорожчому у світі сміттєпереробному підприємстві — це 700 євро за тонну. Це на-а-айдорожче, де все включено і під ключ. Таким чином, найдорожче виробництво для вас коштуватиме не більше 600 мільйонів євро», — стверджує він.

Крім цього, ані згадана компанія, ані методи її роботи не відомі фахівцям галузі.

«Я знаю практично всі фірми, які працюють із відходами в Європі, — повідомив академік Ганопольський. — В Росії така фірма не працює, у Німеччині — також. Я гадаю, що це ще одна «локшина на вуха», яку потрібно спокійно струсити».

Він також спростував інформацію віце-прем'єра Криму Євгена Михайлова про те, що вибір цієї компанії був заснований на «їхній реальній роботі на просторах колишнього Союзу». Михайлов, зокрема, стверджував, що Benreg Europe «будували й будують сьогодні об’єкти в Москві та Московській області».

«Жодного проекту зі сміттєпереробки цієї фірми ані в Москві, ані в Росії немає! – заявив Ганопольський. — Це я вам кажу не лише як людина, котра працює в цій галузі: я багато років веду науково-технічну раду з відходів при уряді Москви, і жодного разу ця фірма мені не траплялася».

За попередніми даними, будівництво першого з чотирьох заводів планується в селі Добре Сімферопольського району. Екологи вважають такі дії неприпустимими, оскільки там знаходиться водозбір найбільшого сімферопольського водосховища, яке живить місто водою. Рішення про будівництво екологи назвали «найбільш бездарним».

Докладніше читайте в статті Валентини Самар «Сміттєвий роман» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі