УКРАЇНІ НЕВИГІДНО ВСТУПАТИ В СОТ ПІСЛЯ РОСІЇ

Поділитися
Вступ України у Світову організацію торгівлі (СОТ) слідом за Росією призведе до втрати можливості ...

Вступ України у Світову організацію торгівлі (СОТ) слідом за Росією призведе до втрати можливості налагодити відносини з РФ на основі балансу торговельно-економічних інтересів, вважає заступник голови комітету Верховної Ради України з закордонних справ Ігор Осташ.

В інтерв’ю газеті «Голос України», опублікованому в п’ятницю, І.Осташ наголосив, що в разі такого розвитку подій «наш впливовий торговельний партнер (Росія. — ІФ) стане учасником переговорного процесу й одержить таким чином додатковий ефективний важіль для втілення своєї економічної стратегії у відносинах з Україною».

При цьому І.Осташ відзначив, що нині Росія ще не підписала жодного двостороннього протоколу про доступ до ринків товарів і послуг із країнами —учасницями СОТ. Тим часом, підкреслив він, це не означає, що Росія «перебуває в далекій стадії приєднання». Більше того, «останнім часом РФ помітно активізувала свою діяльність у цьому напрямі, про що свідчать часті візити американських і європейських торговельних емісарів у РФ».

Крім того, «у Женеві вже почалося обговорення першого варіанта доповіді Робочої групи з питань вступу Росії в СОТ, підготовленого 64 країнами, який є надзвичайно важливим, оскільки визначає параметри для переговорів про багатосторонні зобов’язання, виконання яких вимагатимуть від Росії», — відзначив він.

Характеризуючи прогрес, досягнутий Україною на двосторонніх переговорах про вступ у СОТ, І.Осташ нагадав, що для вступу в цю організацію необхідно провести двосторонні переговори про доступ до ринків товарів і послуг, укласти відповідні протоколи з країнами — членами Робочої групи з розгляду заявки про вступ у СОТ, а також гармонізувати національне законодавство відповідно до норм і вимог цієї організації.

На даний момент Україна вже підписала протоколи про доступ до ринків товарів і послуг із вісьмома країнами: Мексикою, Уругваєм, Новою Зеландією, Канадою, Кореєю, Словенією, Грузією і Латвією. На завершальній стадії перебувають двосторонні переговори з Бразилією, Еквадором, Кубою, ЄС, Японією, Туреччиною та США.

За словами І.Осташа, Україна також досягла «значного прогресу» у сфері гармонізації національного законодавства з нормами та принципами СОТ — із 20 пріоритетних законопроектів уже ухвалено 15 (із них 13 — 2001 року).

Тим часом серед неухвалених залишилися закони, що відіграють «ключову роль» у вирішенні питання гармонізації, передусім Податковий кодекс, ухвалений лише в другому читанні й запланований до подальшого розгляду в третьому кварталі 2002 року. Таким чином, відзначив І.Осташ, «уже порушено графік ухвалення пріоритетних законопроектів, розроблений Міжвідомчою комісією після сьомого засідання робочої групи».

Він також нагадав, що Митний кодекс, ухвалений у цілому в грудні, Президент потім відправив на доопрацювання. Проте, вважає І.Осташ, «позитивним є те, що зауваження Президента не стосуються статей, принципових для СОТ».

Крім «ключових Митного й Податкового кодексів», також необхідно внести зміни й доповнення в закони «Про регулювання імпорту сільськогосподарської продукції», «Про телебачення й радіомовлення» та «Про якість і безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини», нагадав заступник голови комітету ВР.

Говорячи про можливі негативи приєднання України до СОТ, І.Осташ відзначив можливість небажаних соціальних наслідків.

За його словами, «досвід країн, які недавно приєдналися до СОТ, свідчить, що після вступу досить довго зберігатимуться помітне зростання безробіття та зниження рівня життя населення».

У цьому зв’язку, вважає І.Осташ, «дуже важливо врахувати цей момент і внести відповідні зміни в соціальне законодавство», а також прийняти перспективну програму діяльності уряду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі