Україна—ЄС: чекаємо початку 2009-го

Поділитися
Європейський Союз та Україна підпишуть нову розширену угоду про партнерство та співробітництво на початку 2009 року...

Європейський Союз та Україна підпишуть нову розширену угоду про партнерство та співробітництво на початку 2009 року.

Таку переконаність висловив президент Франції Ніколя Саркозі, який головує в ЄС, у посланні з нагоди 5-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), датованому 11 липня 2008 року, повідомляє прес-служба ялтинського саміту.

Підписання цієї угоди він бачить як мету головування Франції в ЄС.

Звертаючись до учасників 5-ї щорічної зустрічі YES, Н.Саркозі висловив прикрість щодо неможливості особистої присутності на саміті, підкресливши, що «чудово інформований про високий рівень дискусій, які проводить Ялтинська європейська стратегія з питань, життєво важливих для України та всієї Європи».

Водночас він запевнив учасників саміту в тому, що Україна «має стратегічне значення для Європи», і він особисто з моменту обрання президентом Французької Республіки прагнув до того, щоб між ЄС і Україною «встановилися особливі відносини».

Протягом кількох місяців, йдеться в посланні Н.Саркозі, Франція клопотала перед своїми партнерами в ЄС і Єврокомісії щодо проведення переговорів, які дадуть змогу укласти нову, посилену, угоду між Україною та ЄС.

«Ми палко сподіваємося, що в ході Евіанського саміту 9 вересня, ЄС та Україна зможуть підписати історичні домовленості про принципи, цілі, обсяг і складові частини такого партнерства на майбутні роки заради європейського майбутнього України. Евіанський саміт має дати вирішальний імпульс переговорам про нову угоду, яка потім буде оформлена та підписана на початку 2009 року», — йдеться в посланні президента Франції.

Н.Саркозі висловив упевненість у тому, що нова угода, яка прийде на зміну угоді про партнерство і співробітництво 1994 року, «позначить нову еру в розвитку відносин України і ЄС», оскільки дозволить зміцнити співробітництво в усіх сферах спільних інтересів — політичному діалозі, міжнародній політиці та політиці безпеки, економіці та співробітництві в енергетичній сфері, безпеці та законності, включаючи візове питання, і зміцненні спільних інститутів».

Він особливо підкреслив, що нова Угода встановлюватиме зону вільної торгівлі між ЄС і Україною, що значно підсилить економічну інтеграцію.

Президент Франції висловив переконаність у тому, що за умови укладення нової Угоди «зближення ЄС і України прогресуватиме, що повною мірою відповідає європейській ідентичності та європейському вибору України», підкресливши важливість завдання заохочення і підтримки зусиль України у сфері політичної та економічної модернізації.

Як повідомлялося, на початку 2008 року закінчився термін дії нинішньої Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і ЄС. У 2006 році сторони почали переговори зі змісту політичної частини нової угоди, і на даний момент вони перебувають у стадії завершення. Київ очікує, що в документ буде включено пункт щодо початку переговорів про введення безвізового режиму між Україною і країнами ЄС, а також про перспективи членства України в Євросоюзі.

Водночас переговори про економічну частину, основою якої має стати договір про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, розпочалися тільки в 2008 році, після вступу України до СОТ. Розуміючи, що ця частина переговорів затягнеться на кілька років, Київ запропонував Брюсселю виділити ЗВТ в окремий документ, який буде підписаний пізніше.

Водночас наприкінці червня ЗМІ повідомили з посиланням на джерела в ЄС про те, що підписання розширеної угоди між Україною і ЄС відкладається — зокрема її політична частина не буде підписана на саміті Україна—ЄС в Евіані 9 вересня 2008 року.

«Ялтинська європейська стратегія» (YES) — незалежна міжнародна організація, яка об’єднала відомих політиків, лідерів бізнесу і громадської думки та журналістів із метою реформування України та сприяння її вступу до ЄС. Організація була заснована в липні 2004 року українським бізнесменом і громадським діячем Віктором Пінчуком.

Крім щорічних самітів, YES виступає ініціатором і організатором досліджень громадської думки, форумів і дискусій з актуальних питань відносин України і ЄС, проводить регулярні опитування громадської думки в країнах ЄС із питань європерспектив України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі