Згідно з майстер-планом модернізації і реконструкції газотранспортної системи, Україні впродовж 7 років доведеться реконструювати значну частину компресорних станцій і газопроводів, а також побудувати істотну кількість нових газовимірювальних станцій, на що потрібно близько 3 мільярдів доларів.
Такі дані містить майстер-план, підготований українською стороною до донорської конференції з питань модернізації української ГТС, яка пройде 23 березня в Брюсселі.
Більше за все коштів потрібно на реконструкцію і будівництво компресорних станцій — 1435,3 млн. дол., на модернізацію лінійної частини газопроводів — 616,3 млн. дол., на підземні сховища газу — 455,3 млн. дол. і на будівництво нових газовимірювальних станцій (ГВС) на вході в газотранспортну систему України (тобто на східному кордоні з Росією) — 448 млн. дол.
Першочерговими технологічними завданнями реконструкції є підтримка технічних параметрів основних транзитних газопроводів і підземних сховищ газу, впровадження сучасних технологій транспортування і зберігання газу й управління його потоками, а також впровадження сучасних методів контролю технічного стану об'єктів української ГТС.
Пріоритетними проектами модернізації і реконструкції ГТС України є:
— Західний транзитний коридор, а саме: газопроводи «Союз», Уренгой—Помари—Ужгород і «Прогрес»;
— Південний транзитний коридор, а саме: газопроводи Єлець—Кременчук—Кривий Ріг, Ананьєв—Тирасполь—Ізмаїл;
— підземні сховища газу Більче—Волицько—Угерське і Богородчанське;
— газовимірювальні станції «Ужгород», «Берегове», «Дроздовичі», «Текове», «Орлівка».
Детальніше читайте в статті Алли Єрьоменко «По трубі – в Європу» в свіжому номері «ДТ».