Парламентська більшість та опозиція узгодили можливість вилучення деяких статей із законопроекту з політреформи, але лише в тому разі, якщо це не викличе повторного розгляду законопроекту в Конституційному суді.
Про це заявив в інтерв’ю журналістам у п’ятницю постійний представник президента у Верховній Раді Олександр Задорожній за підсумками засідання робочої групи конституційної комісії.
«Ми погодили питання: дії шляхом вилучення (статей. — ІФ.) або в інший спосіб можливі, але тільки за умови, якщо ми отримаємо відповідні гарантії від Конституційного суду чи від інших уповноважених на це органів на те, що воно (вилучення. — ІФ.) не відкине нас на етап попереднього ухвалення законопроекту», — зауважив він.
За словами представника Президента в Раді, конституційна комісія готова обговорити в разі отримання таких гарантій «всі інші зміни та пропозиції, за винятком однієї — комплексного набрання чинності законом про внесення змін до Конституції 2006 року». «Гіпотетично ідея 2006 року не сприймається як більшістю і комуністами, так і соціалістами», — відзначив депутат.
За словами О.Задорожнього, «поступове набрання чинності» законом можливе залежно від змісту конкретних статей. «У нас є така пропозиція — зберегти за Президентом до 2006 року право призначення глав обласних адміністрацій», — сказав він, підкреслюючи, що це можливий варіант.
Лідер фракції Соціалістичної партії України Олександр Мороз вважає: із законопроекту про політичну реформу слід вилучити статті про додаткові повноваження для прокурора, про імперативний мандат, а також про п’ятирічний термін обрання народних депутатів.