У КОЖНОМУ ЖАРТІ...

Поділитися
Завершуючи тяжкий політичний сезон, разумковці вирішили розслабитися і напередодні 1 квітня трохи попустувати...

Завершуючи тяжкий політичний сезон, разумковці вирішили розслабитися і напередодні 1 квітня трохи попустувати. Ось лише отриманий результат декого може змусити напружитися. Запитання соціологів звучали цілком безневинно: «Якби вибори Президента України відбувалися наступної неділі, за кого з кандидатів ви проголосували б?» У результаті аутсайдером гонки виявився Михайло Горбачов, отримавши 1,2 відсотка. Не набагато його випередив Джордж Буш — улюбленцю американської публіки в Україні симпатизують 2,3 відсотка. А далі, як то кажуть, навмисно не придумаєш: по 3,7 відсотка здобули Леонід Кучма і Олександр Лукашенко. Більше шансів у Наталії Вітренко, якій віддали голоси 5,6 відсотка. Ще більше — у Віктора Медведчука. Його міжнародний президентський рейтинг підріс і сягнув 8,3 відсотка. На почесному третьому місці серед лідерів — головний комуніст України Петро Симоненко, якого підтримали 12,7 відсотка голосів. А в другий тур вийшли б президент Росії Володимир Путін із 19 і Віктор Ющенко з 27,4 відсотками. Може, тому росіяни так побоюються Ющенка? Жарт. Адже скоро День сміху.

А тепер серйозно. Разумковцям, які проводили опитування з 23 по 27 березня, довелося поцікавитися у двох тисяч респондентів: «Чий зовнішній вплив на передвиборну кампанію в Україні є найбільшим?» 27,4% над цим питанням не замислювалися. Серйозний зовнішній вплив відсутній, на думку 22,7 відсотка; 2,9 підозрюють невідомо кого. 5,8 відсотка вважають лідером впливу ЄС; 15,5 —що не атрофувалася «рука Москви». А 25,7% наших співвітчизників переконані, що найбільший вплив має США, очевидно «з двох рук». Безперечно, така оцінка — наслідок антиамериканської кампанії, розв’язаної партіями влади: блоком «За Єдину Україну!» й СДПУ(о) у підконтрольних центральних ЗМІ. Прогнозована реакція населення робить честь професіоналізму російських технологів, які розробили схему кампанії, і не робить честі населенню, яке не хоче думати. Втім, думати ми вміли за радянських часів, володіючи віртуозною майстерністю читати між рядками. Зараз майстерність безповоротно втрачено, і цю втрату можна вважати незаперечним завоюванням демократії та незалежності.

До речі, про демократію. Жодна з опозиційних партій не змогла реалізувати свого права на розміщення в телеефірі роликів антиреклами. Водночас кожна з опозиційних партій піддавалася тотальному пресингу негативної інформації, що в останні два тижні переросла у форму «тьми, яка прийшла із Середземного моря». Певного результату куратори центральних каналів домоглися.

За прогнозами Центру Разумкова, блок «Наша Україна», проти якого було кинуто основні сили, може втратити до шостої частини прибічників. «Блоку Юлії Тимошенко», який, за планом влади, мали зняти із виборчого пробігу, антиреклама пішла на користь, оскільки її електоральні позиції посилюються. Ймовірне зростання прибічників Комуністичної партії. Говорити про радикальний вплив антиреклами на долю СПУ навряд чи варто. Цю партію і її лідера намагаються замовчувати. Через що, на думку експертів Центру Разумкова, доля соціалістів, як і раніше, вважається невизначеною.

Водночас експерти не схильні вважати, що побиття опозиції радикальним чином допоможе партіям влади або партіям провладної опозиції. Схоже, це саме той випадок, коли «і сам не гам, і іншому не дам». Втім, це й не важливо, оскільки в другому поствиборному турі їм однак доведеться визначатися і, схоже, влада підтримає не Ющенка, а Путіна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі