Усі гілки влади, в тому числі й Верховна Рада України, повинні відчувати свою відповідальність і борг перед переможцями у Великій Вітчизняній війні, усім старшим поколінням за те, що держава далеко не все зробила для їхнього соціального захисту.
Про це йдеться у зверненні українського парламенту до українського народу «Пам’ятаємо про тих, хто боровся за рідну землю!», прийнятому в п’ятницю на спеціальному засіданні Верховної Ради, приуроченому 60-річчю від початку Великої Вітчизняної війни.
У зверненні говориться, що лави ветеранів рідшають день у день, дедалі менше залишається людей, котрі своїм ратним і трудовим подвигом оборонили, а потім відбудували нашу державу і зміцнювали її могутність. На жаль, багато ветеранів війни зараз залишаються наодинці зі своїми проблемами.
Навіть не всі героїчні подвиги співвітчизників уславлені, як того вимагає закон «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років», — відзначається у зверненні.
«Святий обов’язок нашої пам’яті, нетлінний заповіт предків наших — передати майбутнім поколінням усю правду про війну та її переможців», — ідеться у зверненні.
Пам’ять про жертви війни, пам’ять про ратні подвиги народу зобов’язує нас перейнятися усвідомленням того, що без перемоги над фашизмом не було б не лише України як суверенної держави, а й української нації як етносу, — підкреслюється в документі.
«Не мертвим, а живим необхідно, щоб не згасла пам’ять про минуле, щоб стояли обеліски й храми, споруджені на честь воїнів-патріотів», — йдеться у зверненні.
Учасники спеціального засідання також ушанували пам’ять загиблих у роки війни хвилиною мовчання.
У кулуарах третього поверху будинку парламенту розгорнуто виставку фотографій, агітаційних плакатів воєнних років, указів про надання звання Героя СРСР, листів, газет і «похоронок».