ТОЙ САМИЙ КОМІТЕТ ПРО ТУ САМУ УКРАЇНУ

Поділитися
Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи рекомендував Комітету міністрів РЄ почати процес призупинення членства України в цій організації...

Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи рекомендував Комітету міністрів РЄ почати процес призупинення членства України в цій організації.

Про це повідомила доповідач ПАРЄ по Україні Ганне Северінсен в інтерв’ю українській службі Радіо «Свобода».

За її словами, Моніторинговий комітет ПАРЄ на засіданні 5 квітня затвердив резолюцію та рекомендації, «дуже критичні, особливо стосовно Президента».

«Йдеться про зловживання владою, зокрема утиски свободи слова, утиски опозиції. Ми рекомендуємо Комітету міністрів Ради Європи почати процес призупинення членства України в Раді Європи», — заявила Г.Северінсен.

Доповідачка привітала ухвалення Верховною Радою України 5 квітня Кримінального кодексу на виконання зобов’язань країни перед Радою Європи.

«Але ви повинні зрозуміти, що наша критика стосується не лише законодавства. Чомусь в Україні поширена думка, ніби нас тривожать тільки закони. У нас багато інших зауважень, описаних у моїй доповіді», — заявила Г.Северінсен.

Вона також повідомила, що критичну резолюцію щодо України підтримали всі члени Моніторингового комітету ПАРЄ, за винятком його голови — парламентарія з Португалії Жоау Боску Мота Амарала. Він проголосував проти такої постанови.

За правилами РЄ, представники України брали участь тільки в обговоренні, але не голосували.

Український депутат Іон Попеску, член Моніторингового комітету від групи європейських соціалістів «Солідарність», відзначив, що повноваження України можуть бути припинені, якщо до червня вона не виконає свої зобов’язання.

Відзначаючи, що «перший крок» — ухвалення Кримінального кодексу — вже зроблено, І.Попеску заявляє: «Ми — оптимісти. Нашій делегації вдалося перенести остаточне рішення питання на червневу сесію ПАРЄ».

У квітні на сесії ПАРЄ обговорюватимуть резолюції та рекомендації Моніторингового комітету. Ці документи є конфіденційними.

«Якщо Україна не виконає свої зобов’язання, зокрема щодо ухвалення інших кодексів, завершення процедури ратифікації хартії європейських мов і мов національних меншин, якщо виконавча влада не виконає вимоги, які буде вказано в рекомендаціях, тоді можливі санкції», — вважає депутат І.Попеску.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі