«Столична»

Поділитися
Леонід Черновецький поспішав в Український дім підняти чарку за нового президента вже в новому статусі...

Леонід Черновецький поспішав в Український дім підняти чарку за нового президента вже в новому статусі. Віктор Ющенко, з’їжджаючи з Банкової, завбачливо призначив його членом Вищої ради юстиції.

Хтось уже встиг назвати цей почесний пост запасним аеродромом для столичного мера, котрого неминуче чекає якщо не відставка, то серйозне обрізання повноважень. Адже навіщось лежить же в парламенті закон про внесення змін до закону про столицю, а регіонал Борис Колесніков і «R&B» активно моніторять громадську думку Києва?

Хтось, навпаки, остаточно зміцнився в думці про непотоплюваність міського голови, котрого наші «справедливі» й «ефективні» політики не тільки не виганяють за підсумками регулярних розслідувань парламентських ТСК, а й стабільно заохочують. За підсумками «земельних» сесій Київради. Втім, правими можуть виявитися і ті, й інші.

Дата чергової сесії Київради символічно збіглася з днем інавгурації Віктора Януковича. Однак з ініціативи місцевих регіоналів засідання перенесли. Проте традиційно пікантний порядок денний депутатських рішень уже став надбанням громадськості. Цього разу всі родзинки зосередилися в розділі «Громадяни». Від власності громади влада замірилася відкусити 28 га. Показово, що 23,4 га — підуть в одні руки. Це територія 27-го кілометра Столичного шосе, неподалік Кончі-Заспи. Аякже — чисте повітря, ліс, краса!..

Джерела вказують, що головний герой цього красивого сюжету сьогодні не покладаючи рук трудиться в кріслі глави ДПАУ. Що саме бізнес-структурі Сергія Буряка, компанії «Оста плюс», 240 громадян (яким пропонується нарізати по скромні десять соток під індивідуальне будівництво) передадуть на вічне зберігання свої паї. За певну винагороду, звісно. ЗМІ уже встигли розповісти й про те, що ця фірма контролюється співвласниками Брокбізнесбанку братами Буряками через київську компанію «Капітал інвест Лтд». І що саме «Оста плюс» стане господарем ділянки, оскільки... давно нею є.

Схема прозора, як сльоза. Ще 2007 року землі цього елітного для проживання флори і фауни району рішенням Київради було виведено зі складу лісопаркового господарства «Конча-Заспа», а потім переведено в категорію так званих запасних земель для житлової та індивідуальної забудови. У результаті цих нехитрих і, до речі, цілком законних перетворень «Оста плюс» стала довгостроковим орендарем усіх 24 га. І все було б, напевно, добре в цієї компанії в найближчі 50 років, якби не вибухнула економічна криза й орендна плата не так сильно вдарила по кишені. Треба було шукати інші варіанти. У результаті «Оста плюс» оперативно відмовляється від оренди, а Київрада відразу вносить до порядку денного рішення про розпаювання елітної ділянки на шматочки для народу, який має в тому потребу.

До речі, за вже озвученими заявами лідера столичної фракції БЮТ Тетяни Меліхової, кадастрові справи на ці ділянки заводилися поспіхом, а тому неправильно оформлені. На багатьох клопотаннях численних «прохачів» немає або реєстраційного номера, або дати. Деякі взагалі подано заднім числом. Усі ці припущення бютівці вже зафіксували у своєму листі до прокуратури, яка, однак, навряд чи спроможеться відповісти на ключове запитання цієї історії: за що мер Черновецький платить главі ДПАУ Буряку? Та й бютівці, з огляду на ще чинний Кабмін Тимошенко, навряд чи захочуть отримати публічну відповідь на таке тонке запитання.

Однак ті ж таки бютівці, але без диктофона, досить охоче згадують один примітний фінансово-політичний сюжет столичної реальності — продаж Черновецьким Правексбанку. Кажуть, що «якби пан Буряк краще придивився до цієї фінансової операції, то обов’язково вловив би схему ухилення від податків. Адже давно ні для кого не секрет, що договір про продаж акцій Правексу був підписаний Степаном Черновецьким. Він же підписав папери й від імені кіпрської компанії, котра нібито купила банк. Однак глава ДПАУ справно перевів стрілки на Нацбанк, котрий видав Черновецьким ліцензію, і щиро розводив руками. При цьому українська скарбниця недорахувалася 200 млн. дол. Ну а столична громада, можливо, назавжди втратить 24 гектари в Кончі? (Коли верстався номер, стало відомо, що на засіданні чергової сесії Київради, яке відкрилося в п’ятницю, питання про виділення 240 паїв у Кончі-Заспі таки внесли до порядку денного. — Авт.)

Втім, у той час як столичні бютівці в контексті програної Тимошенко президентської кампанії плавно сповзають в опозицію, регіонали отримують можливість диктувати свої умови в Києві. За нашою інформацією, соратники нового президента вже поставили під сумнів не тільки важливе питання приватизації дитячої кухні в столиці, а й вирішили не голосувати за «гуманітарну допомогу» пану Буряку, а також іще цілу низку землевідведень за тією ж «дробленою» схемою в Голосієві. Чому? Запитання поки що залишається відкритим. Звісно, можна було б запідозрити регіоналів у нападі щирої чесності, якби не їхня: а) багаторічна угодовська позиція в Києві; б) цілковита індиферентність Януковича на посту прем’єра щодо проблем влади столиці; в) низка не менш гучних скандалів, пов’язаних із землевідведеннями. До того ж нам стала відома ще одна показова деталь, яка не підтверджує по суті тестової версії про зміну позиції ПР у столиці.

Злиття штабів ПР і Блоку Черновецького напередодні виборів президента підтвердило безпрецедентний прагматизм регіоналів і дало надію Черновецькому. Слабенький столичний результат Януковича в першому турі, а також підсумкова порада Ганни Герман на адресу градоначальника-штрафника «слідувати заповідям Божим і думати про Київ», цю надію підірвали. Однак перемога Януковича і несподіваний подарунок Ющенка київському меру, котрий раптом став членом Вищої ради юстиції, розставили все по своїх місцях. Як виявилося, разом із новим портфелем Черновецький отримав і ексклюзивну можливість брати особисту участь у розробці — увага (!) — нової версії закону про внесення змін до закону про столицю, який, власне, має впорядкувати систему влади в Києві.

Нагадаємо, що торік парламент уже проголосував окремий закон про двотурові вибори мера Києва. У червні 2009-го ВР у першому читанні голосами БЮТ, «НУ—НС», Блоку Литвина і комуністів проголосувала також нову редакцію закону про внесення змін до закону про столицю. І там зафіксовано один із ключових моментів зміни структури київської влади — поділ повноважень київського міського голови, якого обирає народ, і глави Київської міської державної адміністрації (КМДА), призначуваного президентом. Багато наших джерел висловили чітке припущення, що регіоналам, які не голосували за цей закон, тепер буде вигідно його підтримати. Ну, хоча б тому, що Віктор Янукович — президент. Який, до того ж, відповідно до законодавства, заступивши на посаду, повинен буде перепризначити главу КМДА.

Також пролунало припущення, що на момент цього знакового перепризначення закон буде підтриманий усіма фракціями. А государевим оком у Києві стане, можливо, навіть не Горбаль чи конкуруючий із ним за вплив у столичній організації Сивець, а... Борис Колесніков, який свого часу публічно пообіцяв електорату розібратися, що тут у столиці і до чого. Мало того, за нашою інформацією, Колесніков справді зважує сили і з допомогою соціологічної кампанії «R&B» уже не перший тиждень моніторить громадську думку на предмет ставлення городян до Черновецького та його команди. Наразі соціологія під сукном. Ні сам Колесніков, ні Копатько (глава «R&B») не дають будь-яких коментарів. Проте, за наявними в нас даними, 85% киян — за переобрання мера.

Водночас, як повідомило нам компетентне джерело в ПР, команда Януковича аж ніяк не збирається підтримувати згаданий законопроект. Нібито готується інший варіант закону про столицю. За участі юристів ПР і... Леоніда Черновецького. Що це може бути за проект, поки що залишається тільки здогадуватися. Однак те ж таки джерело уточнило, що документ міститиме більш скрупульозний підхід до проблем стосунків центральної влади столиці та її районів, перерозподілу бюджету між ними і повноважень. А от із приводу поділу повноважень мера і глави КМДА співрозмовник багатозначно промовчав. Ну, не перевибори ж регіоналам, зрештою, затівати зі своїми 20% рейтингу? Хоча, хто знає?..

…Безумовно, розбалансованість системи влади в столиці, а також можливі варіанти її зміни — тема для окремої докладної розмови експертів. Втім, як і жорсткі заходи щодо припинення в Києві розгулу свавілля — з київською землею, інфраструктурою, бюджетом тощо — питання політичної волі політиків. Нового президента, котрий в’їхав на Банкову, у тому числі. Який закон у результаті напише ПР разом із Черновецьким і подасть парламенту, де можливо створить-таки свою коаліцію? Які реформи запропонує киянам замість потопаючих у снігу вулиць і нездійснених надій? Відповіді на ці тестові для старої-нової влади запитання ми отримаємо вже найближчим часом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі