США та Європа непокояться за Україну

Поділитися
Серед громадян США і країн ЄС — союзників по НАТО зростає занепокоєність через «поведінку Москви ...

Серед громадян США і країн ЄС — союзників по НАТО зростає занепокоєність через «поведінку Москви стосовно її сусідів», у зв’язку з чим більшість висловлюється за подання допомоги Україні та Грузії у сфері безпеки з боку ЄС, НАТО і Вашингтона.

Такі результати опитування про підтримку лідерства США, проведеного американськими та європейськими дослідниками в рамках проекту «Трансатлантичні напрями 2009 року».

За даними опитування, найбільше стурбовані жителі Нідерландів (78%) і США (78% з 35% «дуже стурбованих»), менше за інших — болгари (40%). Проте в усіх країнах, крім Польщі, кількість громадян, занепокоєних поведінкою Москви, зросла порівняно з 2008 роком.

При цьому як європейці, так і американці висловилися за «протидію російському впливу».

Зокрема 70% європейців борються за надання Європейським Союзом допомоги у сфері безпеки таким новим демократіям, як Україна та Грузія. 68% американців вважають, що аналогічні дії має розпочати Вашингтон. 62% громадян країн ЄС і Туреччини, а також 66% американців згодні, що таку саму допомогу має подати НАТО.

В опитуванні, яке проходило з 9 червня по 1 липня 2009 року, взяли участь 13 тис. громадян США і дванадцяти європейських країн — Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі, Португалії, Словаччини, Іспанії, Туреччини, Румунії та Болгарії. Опитування було проведене по телефону в усіх країнах, крім Польщі, Словаччини, Туреччини, Болгарії і Румунії, де опитування було проведене з допомогою особистого інтерв’ю. У кожній країні було опитано як мінімум 1 тис. чоловіків і жінок, старших за 18 років. Похибка вибірки — 3%.

Ініціаторами дослідження виступили German Marshall Fund (США) і Compagnia di San Paolo (Італія) за підтримки Fundacao Luso-Americana (Португалія), Fundacion BBVA (Іспанія) і Tipping Point Foundation (Болгарія).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі