Насправді він як голова тимчасової слідчої комісії з питань вивчення ситуації в інформаційному просторі, голова Координаційної ради асоціацій і об’єднань видавців, поліграфістів і книгорозповсюджувачів, голова підкомітету з питань друкованих засобів масової інформації Верховної Ради України тісно співпрацює з Держкомінформом, активно допомагає новоствореному органу центральної виконавчої влади забезпечувати довірені йому функції.
До поширення передвиборних листівок із перекрученою інформацією він ніякого відношення не мав.
Просимо вибачення в народного депутата України М.Я.Онуфрійчука та читачів газети».
Цей текст спростування, переданий «Дзеркалу тижня» й наведений нами в повному обсязі і без змін, з’явився в результаті реакції народного депутата Михайла Онуфрійчука на такі рядки, написані мною, Юлією Мостовою, у статті «На приз закриття сезону»: «Нерідко Віктор Андрійович просто не контролює те, що відбувається в його відомствах. Приміром, відразу після призначення Івана Драча в одному з кабінетів заступників з’явився колишній міністр, а нині депутат, пан М.Онуфрійчук. Там він, пославшись на волю Президента, й оселився, розставивши своїх людей у кадровому, юридичному й фінансовому департаментах. Іван Федорович, по суті, служить специфічною прикрасою в міністерстві, керованому де-факто людиною, чия команда під час боротьби за депутатство вивішувала в окрузі в жалобній рамці фотографії свого конкурента — Вадима Гетьмана...»
Не акцентуватиму увагу читачів на тому, які з тез пан Онуфрійчук вирішив спростувати, а з якими вирішив не сперечатися. Читач може сам зробити висновок. Проте просити вибачення в читачів і Михайла Яковича Онуфрійчука за одну тезу я все ж повинна, оскільки на власні очі не бачила процесу наклеювання бракованих листівок кандидата в депутати Вадима Гетьмана особисто паном Онуфрійчуком під час передвиборної кампанії.
Прошу вибачити й цілком припускаю, що Михайло Якович сказав правду, хоча текст самого спростування містить неправильні відомості, оскільки народний депутат Онуфрійчук на момент передачі цього спростування до «Дзеркала тижня» так само, як і на момент виходу статті, не був головою тимчасової слідчої комісії з питань вивчення ситуації в інформаційному просторі. Оскільки 20.04.2000 р. постановою Верховної Ради №5157-1 усі слідчі комісії (включаючи тимчасовий депутатський орган, керований паном Онуфрійчуком) було ліквідовано.
А стосовно прикладів допомоги пана Онуфрійчука новоствореному органу центральної виконавчої влади в забезпеченні довірених йому функцій, то наш кримський кореспондент у своєму матеріалі описує лише один з численних прикладів подібної діяльності.