За інформацією «Дзеркала тижня», чергове слухання справи «Нафтогаз України» — «Росукренерго» заплановане на травень 2010 року.
Нагадаємо, що перший позов «Росукренерго» до «Нафтогазу» був поданий в квітні 2008 року. У січні 2009 року «Росукренерго» подала ще три позови проти «Нафтогазу» в Арбітражний інститут в Стокгольмі. Позовні вимоги «Росукренерго» до «Нафтогазу» склали 8,3 млрд. дол.
Наскільки відомо «ДТ», НАК «Нафтогаз України» не визнає жодної з вимог «Росукренерго» і подав п'ять грунтовних документів з детальним описом заперечень проти вимог «Росукренерго».
Як вдалося встановити «ДТ», аргументи «Нафтогазу» грунтуються на різних фактичних обставинах справи, на шведському, швейцарському і українському праві, а також на загальноприйнятій міжнародній комерційній практиці.
Нагадаємо, що «Нафтогаз України» у свою чергу подав чотири окремі зустрічні позови до «Росукренерго» і впродовж 2009 року висував зустрічні вимоги до РУЕ в рамках вже існуючих позовів.
Вимоги «Нафтогаза України» пов'язані з невиконанням або неналежним виконанням компанією «Росукренерго» майже всіх контрактів, які у РУЕ були з «Нафтогазом» в 2005—2009 роках, зокрема, на постачання газу до України, на транзит газу компанією «Росукренерго» до Європи, на зберігання газу РУЕ в українських підземних сховищах.
Нагадаємо, що всі позови з боку «Росукренерго» і з боку «Нафтогаза України» (всього вісім арбітражних виробництв) були об'єднані в одну справу, яку розглядає Арбітражний суд в Стокгольмі.
Інтереси «Нафтогаза України» в цій справі представляє міжнародна юридична фірма White & Case, яка залучила як юридичних спів-радників українську юридичну фірму Magisters (раніше більш відому як «Магістр і партнери»).
Інтереси компанії «Росукренерго» в Арбітражному суді Стокгольма представляють два англійських адвокати (барристера), один з яких є володарем почесного звання QC («адвокат королеви» — вище адвокатське звання в Англії), і шведська юридична фірма Setterwalls. Раніше РУЕ представляла також міжнародна юридична компанія DLA Piper, яка вийшла зі справи.
Докладніше читайте в статті Алли Ерьоменко «Судові заглушки на трубі» у свіжому номері «ДТ».