В основу українського законодавства слід покласти європейський закон про державні закупівлі та створити єдиний державний орган, який займався би державними закупівлями, заявив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак в інтерв’ю «ДТ».
«Європейський закон виписує загальні правила й істотно спрощує саму систему держзакупівель, що для нас буде дуже важливо», — зазначив він, наголошуючи, що головні вади чинного закону видно неозброєним оком. Зокрема, на його думку, це надзвичайно громіздкі процедури державних закупівель та надзвичайно низький поріг закупівель: товари, послуги – 20 тисяч, роботи – 50 тисяч гривень.
«Під дію закону потрапили маленькі міські та сільські громади, невеликі установи охорони здоров’я, освіти та інші, які апріорі не можуть виконати його вимог через відсутність фахівців, засобів зв’язку тощо», — пояснив чиновник.
Він відзначив неефективність та заплутаність системи керівних органів у сфері державних закупівель, до яких потрапила і Тендерна палата. «Не її справа – виконувати регулюючі і виконавські функції: вести інформаційний веб-сайт, каталоги, зупиняти торги», — впевнений Шлапак.
З огляду на це він зазначив, що підтримав би ідею створення спеціального державного органу, який би займався державними закупівлями. «Маю на увазі Комітет по держзакупівлях, який відповідав би за створення правил і процедур, за надання дозволів на специфічні форми закупівель тощо», — уточнив перший заступник голови Секретаріату Президента.
Детальніше читайте в інтерв’ю Андрія Алексєєва з Олександром Шлапаком у свіжому номері «ДТ».